Beyaz Tay’a Eskişehir’de yoğun ilgi

Tarih: 3 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Beyaz Tay oyunu, 13. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali' kapsamında düzenlenen turnede gösterildi. Erdem Irmak'ın yazıp-yönettiği oyun, Festivale gelen sanatseverler tarafından beğeni ile izlendi.

ESKİŞEHİR HALKINDAN YOĞUN İLGİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği ve dünyanın farklı ülkelerinden çocuk ve gençlik tiyatrosu örneklerini bir araya getirmeyi amaçlayan festival, 26 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bulgaristan, Danimarka, Fransa, İspanya, İtalya, Türkiye ve Yunanistan ekiplerinin katıldığı festivalde 29 Mayıs'ta Tepebaşı Sahnesi'nde sergilenen Beyaz Tay'a Eskişehir halkı yoğun ilgi gösterdi.

BEYAZ TAY
35 dakika süren tek perdelik gölge oyunu olan Beyaz Tay bir çift kanada ve bir boynuza sahip genç bir taydır. Beyaz tay diğer atlardan farklı bir görüntüsü olduğu için utanmaktadır. Peri kızıyla tanışmasının ardından çıkacağı yolculukta karşılaşacağı olaylar ve karakterler onun kendini yeniden keşfetmesini sağlayacaktır.

Yazan- Yöneten : Erdem IRMAK
Yönetmen Yard. : Serhat GÜZEL
Kukla Tasvirleri : Zafer GÜMÜŞ- Erdem IRMAK
Kukla Tasarımı : Erdem IRMAK
Dekor-Kostüm Tasarımı : Adnan YILMAZ
Işık Tasarımı : Cafer YİĞİTER
Ses Tasarımı : İlker SEVÜKER

Oynayanlar :
Ozan Şahin
Cemal ALDIÇ (manipülasyon)
Çağrı MENGÜÇ (manipülasyon)
Utku OĞUZ (manipülasyon)
Çiğdem SARIHAN BENLİ (manipülasyon)