Kartepe yüzme havuzuna kavuşuyor

Tarih: 29 Eylül, 2018
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent için planladığı spor projelerini birer birer uygulamaya koyuyor. Okulları spor salonlarına kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, ilçelere de birer yüzme havuzu kazandırıyor. Bu kapsamda Kartepe’de projelendirilen yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı sürüyor. Hummalı bir çalışma sonunda iyice şekillenen yarı olimpik yüzme havuzunda döşemelerin demir imalatı tamamlandı.

ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İnşaat çalışmaları devam eden yapının tabliye kalıp imalatının başlayacağını belirtilirken, bodrum katta da şap imalatına başlanacak, ayrıca temizlik işleri de sürüyor. Bodrum katta mekanik tesisat makineleri için kaidelerin çakıldığını da belirten yetkililer, döşemelerin demir imalatının tamamlandığını açıkladı.

YARI OLİMPİK VE ÇOCUK HAVUZU
Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Zemin katta giriş fuayesi, 12,5x25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu projesinde 3x10 metre ölçülerinde bir de çocuk havuzu yer alacak. Bu katta ayrıca kafeterya, idari birimler, 2 adet antrenör odası, 2 adet soyunma odası ve tuvaletler bulunacak.

94 KİŞİLİK SEYİRCİ TRİBÜNÜ
Yapının birinci katında ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alacak. Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşturulacak.