Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz

Tarih: 3 Nisan, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yöresel Kültürler Fuarı’nın 6’ncısını düzenleyecek. Fuarın bu yılki teması “Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz” olacak. Geçen yıllarda büyük ilgi gören Yöresel Kültürler Fuarı 27 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kocaeli’nde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen fuar için hazırlık çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal başkanlığında bir araya gelen sivil toplum örgütleri bugüne kadar üç toplantı gerçekleştirdi. Önceki akşam gerçekleştirilen toplantı ise 12 dernek başkanı ve yöneticisinin katılımıyla Sekapark Otel’de yapıldı.

FUARIN TEMASI VE TARİHİ BELİRLENDİ

Toplantıda Yöresel Kültürler Fuarı’nın bu yılki temasının “Biz Kocaeli’yiz, Biz Türkiye’yiz” olarak belirlenmesine karar verildi. Ayrıca fuarın 27 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Fuara katılacak ve yöreleri temsil edecek olan sanatçı isimleri üzerinde görüşlerin belirtildiği toplantıda stantlarda sergilenecek otantik figürler üzerinde duruldu.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DÜNYA DUYACAK

Toplantıda konuşan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, yöresel kültürlerin Türkiye’nin zenginliği ve mozaiği olduğunu belirterek, “Yöresel Kültürler Fuarı ‘farklılığımız zenginliğimizdir’ sloganı ile yola çıktı. Bu yılki temamız olan ‘Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz’ sloganı ile de birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya yine Kocaeli’nden duyuracağız” dedi. Yöresel Kültürler Fuarı’nın hazırlık çalışmaları bundan sonra da her hafta düzenli olarak gerçekleştirilecek.