Başkan Ellibeş, Bilgi Evi Öğrencilerini Ziyaret Etti

Tarih: 24 Aralık, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ‘ne bağlı olarak hizmet veren Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Bilgi Evleri’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yönelik önemli bir hizmeti olduğunu söyleyen Başkan Ellibeş, çocuklara seslenerek, “Burada size sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirin. Buradan geleceğin avukatları, doktorları, valileri hatta Cumhurbaşkanı’nın çıkmaması için hiçbir neden yok. Geleceğin liderleri sizlersiniz” dedi.

ÖĞRENCİLER KENTİN YÖNETİCİLERİYLE BULUŞUYOR

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Bilgi Evleri öğrencilerini kent yöneticileri ile buluşturuyor. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de geçtiğimiz hafta kısa bir süre önce ilçede faaliyet geçen Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi’ne konuk oldu. Burada öğrencilerle buluşan ve “Değerler” konulu derse giren Başkan Ellibeş öğrencilere önemli nasihatlerde bulundu.

ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Başkan Ellibeş’e ziyareti sırasında Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi sorumlusu Fatih Genç çalışmalarla ilgili bilgi aktardı. Başkan Ellibeş daha sonra çocukların “Değerler” konulu dersine girdi.

GELECEĞİN LİDERLERİ SİZLERSİNİZ

Bilgi Evleri’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime yönelik önemli bir hizmeti olduğuna değinen Başkan Ellibeş çocuklara nasihatlerde bulundu. Eğitimin insan hayatındaki önemine değinen Başkan Ellibeş, “Bilgi Evleri’nde eğitiminiz için her şey düşünüldü. Burada uzman eğitmenler gözetiminde çalışmalarınızı yapıyorsunuz. Her türlü eğitim aracı bulunuyor. Bu imkanları en iyi şekilde değerlendirin. Buradan geleceğin Gölcük Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ya da Cumhurbaşkanı’nın çıkmaması için hiçbir neden yok. Sizler geleceğin liderlerisiniz. Herşey sizin en iyi şekilde yetişmeniz için” şeklinde konuştu.

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIN

Başkan Ellibeş, Bilgi Evleri’nin sadece ders verilen bir yer olmadığını, çocuklara aynı zamanda neredeyse unutulmaya yüz tutan değerlerimiz konusunda da eğitim verildiğini söyledi. Değerler eğitiminin hayattaki önemine değinen Ellibeş, “Burada hoşgörü, yardımlaşma, doğruluk, dürüstlük ve vefa gibi değerlerimizi öğreniyorsunuz. Bu değerler bizi biz yapan özelliklerimizdir. Sizler bu değerleri ne kadar iyi bilir ve uygularsanız geleceğimiz de o kadar aydınlık ve güçlü olur” dedi.

ÇOCUKLARIN SORULARINI YANITLADI

Başkan Ellibeş daha sonra Bilgi Evi öğrencilerinden gelen soruları da yanıtlayarak, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.