“Kocaeli’nin tüm dinamikleriyle istişarelerimizi sürdürüyoruz”

Tarih: 21 Kasım, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) ve Kocaeli Barosu yönetimlerine iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir ve İKM Başkanı Murat Öztürk ile yönetimleriyle olan buluşmasında kent yönetimi üzerine değerlendirmeler yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Şehrimizin güzelleşmesine dönük hizmetlerimizin yanı sıra sosyal, kültürel, ekonomik ve sanatsal alanda da çalışıyoruz. Bunun için STK’lar başta olmak üzere Kocaeli’nin tüm dinamikleriyle istişarelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

“PROJE ÜRETMEDE AKTİF BİR ŞEKİLDE DE ÇALIŞACAKTIR”
İadeyi ziyaret şeklinde yapılan görüşmelerde şehirde ticaretin gelişmesine dönük adımların atılmasında Sivil Toplum Kuruluşlarının fikir ve önerilerine değer verdiklerini de özellikle söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “İKM Derneğimiz bu konuda çok önemli görevi ifa edeceğini de inanıyorum. Esnaflarımızın merkezinde yer alan İKM, proje üretmede aktif bir şekilde de çalışacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak da İzmit Merkezi’nin güzelleştirilmesi noktasında projeleri hayata geçirirken, yenileriyle de esnaflarımızın beklentilerine hızlı bir şekilde cevap vereceğiz” diyerek ifadelerini sarf etti.

“STK’LARIMIZLA ORTAK BİR AMAÇ UĞRUNA ÇALIŞIYORUZ”
Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir ve yönetimiyle olan buluşmasında bir kez daha yeni görevlerinde başarılar dileyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hasbihal etmek, dertleşmek, iyiliği ve güzelliği paylaşmak için bu gibi ziyaretlere çok önem veriyorum. Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına birlikte kafa yormak, birlikte çözüm üretmek Kocaeli’de birlikte geliştirdiğimiz yönetim modelidir. Kocaeli’nin ürettiği bu model, bütün şehirlerimize örnektir” açıklamasını yaptı. Pek çok farklı meslekten insanın Kocaeli’de yaşadığını pek çok farklı meşrepten insan var olduğunu da dile getiren Karaosmanoğlu, “Farklı şehirlerinden, farklı coğrafyalardan gelen halkımıza en güzeli hizmeti sunmak için çalışıyoruz, STK’larımızla ortak bir amaç uğruna çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.