Karaosmanoğlu, “Türkiye’ye örnek gösterildik, teşekkürler aldık”

Tarih: 19 Mart, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele’de kurulu olan ve 24 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Teksan Jeneratör Fabrikasını ziyaret etti. Türkiye’nin dört bir yanında dokuz bölge müdürlüğü ve 16 bayisi ile 120’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Teksan Jeneratör çalışanlarıyla öğlen yemeğinde buluşan Başkan Karaosmanoğlu’na, Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ata, Genel Müdür Yunus Teksan ve Fabrika Müdürü Emrullah Kaymaz’ın yanı sıra Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile AK Parti İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus eşlik etti.

“GELİŞMİŞ BİR ÜLKE BIRAKMAMIZA SEBEP OLACAKTIR”
Türkiye genelindeki üretim merkezlerinde toplam 600 çalışanı bulunan TEKSAN Jeneratörün üretim hatlarını gezen ve detaylı bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “İşçi kardeşlerimizin yaptığı üretim, ülkemize ve kentimize kattığı artı değer, yarınlarımız olan çocuklarımıza çok daha modern ve gelişmiş bir ülke bırakmamıza sebep olacaktır. Herkesin vazifesini layıkıyla yerine getirdiği bir toplum, zengin, müreffeh ve huzurlu toplumdur” açıklamasını yaptı.

“BİR KOCAELİLİ OLARAK BENİ GURURLANDIRIYOR”
Emekçilerle birlikte bu güzel ortamda bir arada bulunmak, aşlarını ve sularını paylaşmaktan dolayı çok memnun olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “1994 yılından beri ülkemizin önemli ihtiyacını karşılayan ve Türkiye’mize önemli miktarda döviz kazandıran bu önemli tesisin bugün ulaştığı seviyeyi görmek, her şeyden önce bir Kocaelili olarak beni gururlandırıyor” diye konuştu.

“HİZMET GÖTÜRMEK İÇİN KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ”
“Vatanını en çok seven kişi, vazifesini en iyi yerine getiren kişidir” vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, “Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimiz günden bu yana başkanlık vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yıllarca kaderine terk edilmiş ve ihmal edilmiş Başiskele bölgemiz başta olmak üzere Kocaeli’nin tamamına, her bir köyüne her bir mahallesine hizmet götürmek için kendimizle yarışıyoruz. Çok şükür bunun karşılığını da gördük. Gerek Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından defalarca Türkiye’ye örnek ve model olarak gösterildik, teşekkürler aldık. Gerekse de hemşehrilerimiz girdiğimiz her seçimde bize olan teveccühünü artırarak desteğini sürdürdü, sürdürmeye devam ediyor” ifadelerini sarf etti.

TÜRKİYE’YE KATKI SUNAN YATIRIMCIYA TEŞEKKÜR EDİYORUM
“Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kadar kentteki her vatandaşımızın fikrine ve talebine verdiğimiz önemi işyerlerine, fabrikalara ve diğer bütün kuruluşlara da verdik” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her fırsatta üretim merkezlerimizi ziyaret ederek belediyemizi ilgilendiren konularda ne gerekiyorsa yasalar çerçevesinde yaptık. Bu şekilde hizmetlerimizi kent geneline yayarak vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştıracak çalışmaları hayata geçirdik, geçiriyoruz. Üretime ve istihdama katkı sunan, güçlü ve gelişen Türkiye’ye katkı sunan işverenlerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim emekçi kardeşlerimize sağlık sıhhat versin. Üretimin yanında yer alan ve büyük Türkiye’nin oluşması için mücadele eden iş dünyamızın dünyanın her noktasına ticaret gerçekleştirmesi için başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.