Başkan Karaosmanoğlu, “Halk oyunlarını zirveye taşıyacağız”

Tarih: 21 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, halk oyunlarının Türk Milleti’nin kendine özgü yaşam tarzını, hayallerini, sevinçlerini, kederlerini, acılarını, umutlarını beden dili ile belli bir ritim sayesinde yansıtan bir değer olduğunu ifade ettiği buluşmada, halk oyunları antrenörleri ve oyuncularıyla bir araya geldi. Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirilen birliktelikte öz kültürümüzü halkla buluşturan tüm eğitmenlere ve idarecilerine teşekkür eden Karaosmanoğlu, “Gençlerin zamanlarını doğru kullanmada ortaya koyduğunuz çalışmalar için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah Kocaeli’yi Halk oyunlarında ülkemizde zirveye taşıyacağız” dedi.

“ÜLKEMİZİ 2023 VE 2071 HEDEFLERİNE BİRİKTE TAŞIYACAĞIZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün de yer alındığı birliktelikte halk oyunlarına emek sarf edenlere folklorumuzu yaşattıkları ve gelecek nesillere aktardıkları için eğitmenlere bir kez daha teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Milletimizin maziden atiye olan binlerce yıllık yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olacaktır” ifadelerini sarf etti. “Ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine doğru; Lider bir Türkiye haline getireceğiz “şeklinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “İstikrara devam diyeceğiz. İnanıyorum ki, Milletimiz en doğru tercihte bulunacak ve geleceğe ben de varım diyerek, geçmişten aldığı dersi sandığa yansıtarak, devam diyecektir” şeklinde konuştu.

“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI SİZLERLE BİRLİKTE YAPACAĞIZ”
Büyükşehir olarak gençlere yapılan her türlü projeyi desteklediklerini de ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Halk oyunları noktasında kurulan ve kurulacak tüm kulüplerimize gereken desteği vereceğiz. Bu noktada elimizden gelenin fazlasını sizlerle birlikte yapacağız. Sizleri destekleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.