Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Alikahya bölgemize ‘Bilgi Evi’ kazandırıyoruz’’

Tarih: 7 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Alikahya Gençlik Platformu Başkanı Onur Yaşar ve üyelerine konuk oldu. Kocaeli’deki çocukların ve gençlerin sporla, sanatla, kültürle, bilimle ve kendilerini geliştirebilecek alanların oluşturulmasına öncü ve rol model bir yerel yönetim anlayışı sergileyen Başkan Karaosmanoğlu, Kılavuz Gençlik projesiyle tüm Türkiye’ye örnek olduklarını ifade etti. “Gençliğin sorunlarına karşı çare üreten Sivil Toplum Kuruluşları benim göz bebeğim” diyen Karaosmanoğlu, “Alikahya bölgemize Bilgi Evi kazandırıyoruz. Gördüğümüz bu eksikliği hızlı bir şekilde tamamlayarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin faydalanabileceği bir hizmeti yapmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZİN GÖRMESİ VE TANIMASI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR”
Milli manevi değerlere uygun gezilerle gençliğimize ecdatlarını da tanıttıklarını ifade eden Karaosmanoğlu, “Çanakkale gezilerimiz bunlardan bir tanesidir. Bu özel yerler gençlerimizin görmesi ve tanıması açısından önemlidir. Dedesinin nasıl kahramanlıklar yaptığını öğrenmesi de bir o kadar değerlidir” dedi. Madde bağımlılığı olmak üzere her türlü bağımlılıkla mücadele ettiklerini de söyleyen Karaosmanoğlu, “Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasını zamanlarını doğru alanlarda doldurmasını hep birlikte sağlamalıyız. İşte sizin bu platformunuz bu bakımdan çok kritik bir görevi de ifa etmektedir” şeklinde konuştu.

“MESLEK KURSLARINA AYIR BİR ÖNEM VERİYORUZ”
Gençlerimiz kendilerini iyi yetiştirmek zorundadır vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Buna yol ve imkân sağlayacaklarda sizin gibi STK’larımızdır. Meslek sahibi olma noktasında gençlerimizi doğruya yönlendirilmesi de çok önemlidir. Meslek kurslarına ayrı bir önem veriyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi çok seviyoruz ve hayat yolunda başarılı olmaları için hep birlikte çok çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi.