İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

0262 318 12 00

0262 318 12 01

insankaynaklari@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir’in eğitimcilerine iletişim semineri

Tarih: 27 Mayıs, 2015
a a a
Büyükşehir'in eğitimcilerine iletişim semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı daire başkanlıklarında görevli eğitimcilere İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen program çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Taştan tarafından iletişim becerileri konulu seminer verildi.

40 SAATLİK EĞİTİM PROGRAMI

Zabıta, İtfaiye, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Toplu Taşıma ve Ulaşım Dairesi başkanlıklarında görev yapan eğitimcilere verilecek 40 saatlik iletişim semineri kapsamında; yetişkin özellikleri ve yetişkinler eğitimi, kurum içerisinde etkili iletişim kurma, eğitim programı ve öğretim, etkili öğretim yöntem ve teknikleri, sunu teknikleri ve materyal geliştirme, değerlendirme yöntem ve teknikleri konuları anlatılacak.

İLETİŞİM BECERİLERİ EĞİTİMİ

40 saatlik program sonunda eğitimcilerin, planlanan eğitimleri uygulamalı olarak yürütme, süreci kurumun hedefleri doğrultusunda raporlayabilme becerilerine sahip olma gibi konularda kazanım sağlaması hedefleniyor. İletişim becerileri konusunda KOÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Mevlüt Taştan’dan iletişim hedeflerinin belirlenmesi, dinlemek, vücut dili, iletişimdeki paradigmalar, ses ve beden dilinin kullanılması konularında bilgi alan eğitimcilerin programı haziran ayına kadar sürecek.