İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

0262 318 12 00

0262 318 12 01

insankaynaklari@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir personeline takım çalışması eğitimi verildi

Tarih: 13 Mayıs, 2015
a a a
Büyükşehir personeline takım çalışması eğitimi verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi personeline ”Etkili Takım Çalışması Ve Sorun Çözme Teknikleri” konulu eğitim semineri düzenlendi. Eğitimci Yusuf Özkan Özburun tarafından verilen seminerde, takım çalışması ve iyi bir takım oluşturmanın iş hayatına etkileri konularında bilgiler aktarıldı.

DÜNYA SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

‘’Sürekli yeniliklere açık olmalıyız’’ diyen eğitimci Özburun, “Dünya sürekli olarak değişiyor. Toplumlar 1,5 yılda bir kendisini yeniliyor, değiştiriyor. İnternet ve kitle iletişim araçları sayesinde iletişim ve bilgiye ulaşma hızımız ile şeklimiz değişti. Bu değişikliklerde toplumların hızlı bir şekilde değişimine sebep oluyor” ifadesini kullandı.

KONFORMİST OLMAMALIYIZ

İnsanların sadece kendi rahatını düşünen konformist bir yapıda olmamaları gerektiğini söyleyen Özburun, insanların ideal sahibi bireyler olması gerektiğine vurgu yaptı. İş yerinde, hayatta amacı olmayan insanların çatışma ve problem yarattığına dikkat çeken Özburun, özellikle Ortadoğu toplumlarında kendini yönetememe hastalığının baş gösterdiğini söyledi.

BİRİLERİ BENİ YÖNETSİN ANLAYIŞI HAKİM

Ortadoğu toplumlarında, İslam coğrafyasında birileri beni yönetsin beklentisinin hakim olduğunu dile getiren Özburun, “Pasif ve bağımlı kişiler irade ortaya koyamazlar, kendi kendilerine bir şey düşünemez, bir işi tamamlayamazlar” şeklinde konuştu. Bu tür insanların inisiyatif kullanamayarak kendi başlarına bir işi tamamlayamayacaklarına değinen Özburun, tarihten ve günümüzden örneklerle katılımcıların da katkılarını alarak interaktif bir eğitim semineri verdi.