Kocaeli Kitap Fuarı

Tarih: 19 Ocak, 2018
a a a

Her yıl üstüne daha da ciddi yatırım yaparak ülkemizde önemli bir boşluğu dolduran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 13-21 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği ‘9. Kocaeli Kitap Fuarı’yla yeni bir kitap şölenine hazırlanıyor. Henüz altıncı yılında 500 bine ulaşan ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin en büyük kitap fuarı unvanını kazanan organizasyonumuz, geçen yıl da bu istikrarını muhafaza etmiş ve 700 bin ziyaretçi sayısını yakalamıştır. Bu yıl da benzer bir performans ile özverili çalışmalarımızın başladığını bildirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

“Kocaeli Kitap Fuarı”, pek çok şehirde gerçekleştirilen kitap fuarlarına model olmuş, her geçen yıl artan marka değeriyle, ülkemizin hatırı sayılır fuar organizasyonlularından biri olarak örnek gösterilmeye başlanmıştır.

Sizlerle birlikte en önemli yayın evlerinin de aralarında olduğu yaklaşık 350 yayınevimizle birlikte bölgemizin bu en önemli kitap fuarında tekrar bir araya geleceğiz. Fuarımızın öncü ve örnek potansiyeline bu yıl önemli bir dokunuş yaparak “Medeniyet Mirası” temasıyla “Ortak Geçmiş, Ortak Gelecek” başlıklı uluslararası bir sempozyum düzenlemeyi hedefledik.

Yeni kitap fuarı şölenimizin hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, bugüne kadar Kocaeli Kitap Fuarı’na verdikleri destek için ziyaretçilerimize, yazarlarımıza, yayıncılarımıza, sahaflarımıza ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Yeni bir kitap fuarında daha sizleri aramızda görmek dileğiyle.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım