Engelsiz yürekler muradına erdi

Tarih: 20 Eylül, 2010
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kahramanmaraşlı Zafer Arık ile doğuştan bedensel engelli Demet Tunçer’in düğünü yüreklerin engel tanımadığını bir kez daha ortaya koydu. İnternetten tanışıp evlenmeye karar veren genç çiftin nikâhını kıyan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mutlu bir hayat geçirmeleri temennisinde bulundu. Alo Özürlüyüm Hattı Aracı ise çiftin düğün arabası oldu.

ELELE GELDİLER
Doğuştan engelli olarak dünyaya gelen Demet Tunçer ile Zafer Arık, Karamürsel Kültür Merkezi’nde hayatlarını birleştirdi. 5 yıl önce internetten tanışıp evlenmeye karar veren Demet ile Zafer çiftinin düğünü görenleri kıskandırdı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Alo Özürlüyüm Hattı Aracı’nın gelin arabası olduğu düğünde genç çiftin mutluluğu görülmeye değerdi. Elele nikâh salonuna gelen çift alkışlar altında aynı yastıkta yaşayacakları hayatın ilk imzalarını attı.

NİKÂHI BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KIYDI
Engellerin sevgiyi engelleyemeyeceğini göstererek herkese örnek olan düğünde genç çiftin nikâhını Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kıydı. Başkan Karaosmanoğlu daha önce evine gelip ziyaret ettiği Demet’i çok sevdiğini belirterek hayatlarının huzur içinde mutlu bir şekilde geçirmeleri temennisinde bulundu. Nikâh şahidi olan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise aile cüzdanını Demet’e vererek mutluluklar diledi.

BAŞKAN’IN ZİYARETİ ÇOK MUTLU ETİ
Hayalini bile kuramayacağı bir duygu yaşadığını ifade eden 25 yaşındaki Demet Tunçer bu mutlu günde kendileri ile beraber olan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na telefonla ulaştığını ifade eden Tunçer, “Başkanımız evimize gelip bizi ziyaret etti. Gerçekten çok mutlu oldum. Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler ile ilgili hizmetleri hayatımı kolaylaştırdı” dedi.

ALO ÖZÜRLÜYÜM HATTI ARACI GELİN ARABASI OLDU
Demet Tunçer, engellilerin de bu dünyada yaşamak zorunda olduğunu unutmaması gerektiğini söyleyerek, Açıköğretim Halkla İlişkiler Bölümü’nde okuduğunu ve sınavlara gidiş gelişte önceleri büyük zorluk yaşadığını söyledi. İnternetten gördüğü Büyükşehir Belediyesi Alo Özürlüyüm Hattı ile bu sorununa çare bulduğunu belirten Tunçer, “Alo Özürlüyüm Aracı evimden alıp sınav yerine getirdi ve tekrar evime getirdi. Hem maddi hem de sağlık yönünden sorunlarım bu sayede halloldu. Aracımız düğünümde de gelin arabası oldu” dedi.

YÜREKLER ENGELLİ OLMASIN YETER
Damat Zafer Arık ise önceleri çevreden olumsuz görüşler ve baskılar aldığını ifade ederek, “Bunların üstesinden Demet’e olan sevgim sayesinde kolayca geldim. 5 yıl önce internetten tanıştık. O günden bu güne sevgimizden hiçbir şey değişmedi” diye konuştu. Arık, “Herkes bir gün engelli olabilir” diyerek, şöyle konuştu “Önemli olan yüreklerin engelli olmaması. Eğer yürekler engelli değilse her şeyin üstesinden gelebilirsiniz”