Ağlayarak gittiler sevinç içinde geldiler

Tarih: 19 Nisan, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Kocaeli’ye gelen ülkeler güzel dostluk örnekleri sunuyor. Geçen yıl ağlayarak ülkelerine dönen Bosnalı çocuklar bu yıl sevinç içinde Kocaeli’ye geldiler.

ULUSLAR ARASI DOSTLUKLAR OLUŞUYOR

Uluslararası dostlukların oluşmasında büyük rolü olduğu gözlenen festival organizasyonu hoş görüntülere sahne oluyor. 26 Nisan 2010’da ülkelerine dönmek üzere 28 Haziran İlköğretim Okulu’ndan misafir oldukları aileler tarafından uğurlanan Bosnalı çocuklar, ayrılığın hüznüyle göz aşlarını tutamamıştı. Ev sahibi ailelerin de duygulu anlar yaşadığı vedalaşma sırasında tek temenni çocukların birbirlerini yeniden görebilmeleriydi.

HASRET GİDERDİLER

Festival kapsamında bu yıl tekrar Kocaeli’ye gelen Bosna Hersek grubu, 28 Haziran İlköğretim Okulu’nda çocuklar ve aileler tarafından sevinçle karşılandı. Geçen yıl festival boyunca evlerinde güzel anlar paylaştıkları arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelen çocuklar birbirlerine uzun uzun sarılarak hasret giderdiler.

ÇOCUKLAR MUTLU

Kendisini yeniden misafir eden 8’inci sınıf öğrencisi İrem Korkmaz’la birlikte olacağı için mutlu olduğunu belirten Bosnalı Ajla Musanovic festival süresince çok güzel anıları olacağını söyledi. Tarık İnce de geçen yıl birlikte vakit geçirdiği arkadaşı Dino Comon’u yeniden misafir ediyor. Tarık İnce’nin babası Şener İnce’nin de geçen yılki vedalaşmada sırasında duygulu anları objektiflere yansımıştı.