Salim Dervişoğlu Caddesi’nde çalışmalar tam gaz

Tarih: 3 Temmuz, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki 3. etap çalışmaları devam ediyor. D – 100 karayoluna alternatif olarak hizmet verecek ve çift şeritli modern bir yol haline getirilecek cadde, iki kısım halinde toplam 4 bin 150 metrelik kısımda inşa ediliyor. Proje çalışmaları kapsamında yağmursuyu hattı imalatı ve asfalt öncesi zemin düzleme işleri yapılıyor.

ÇALIŞMALAR YILSONUNDA BİTİRİLECEK
Hummalı bir şekilde süren 3. etap çalışmalarında, cadde üzerinde bulunan kavşağın taş duvar imalatına devam ediliyor. 3. etap kısmında yolun son kısımlarında kazı ve dolgu çalışmaları yapılıyor. Yılsonuna bitirilmesi hedeflenen Salim Dervişoğlu Caddesi çalışmalarında, yağmursuyu hattı imalatına ve betonarme istinat perde inşalarına devam ediliyor.

DUBLE YOL OLARAK İNŞA EDİLİYOR
Kocaeli’deki ulaşım ağını rahatlatacak ve konfor getirecek Salim Dervişoğlu Caddesi 3. etabın birinci kısmı, Hasan Gemici Spor Salonu’ndan Kara Fatma Üst Geçidine kadarki 650 metrelik alanı oluşturuyor. İkinci kısım ise İlk Adım Köprüsü’nden Çuhane Caddesi’ne kadar olan mesafeyi kapsıyor. 2 çarpı 2 şeklinde duble yol olacak olan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde genişletmelerden kaynaklanan kamulaştırmalar da yapıldı.

37 BİN TON ASFALT SERİLİCEK
Proje kapsamında trafik yol işaretleri, aydınlatma direkleri ve yol kenarında bisiklet yolu imalatları yapılacak. İkinci kısım çalışmaları kapsamında üçgen ada şeklinde 2 adet kavşak inşa edilecek. Caddede 20 bin metreküp kazı, 50 bin metreküp dolgu, 10 bin metreküp taş dolgu ve 52 bin ton PMT malzeme kullanılacak. Mevcut yoldaki tüm eski asfalt sökülerek yerine 37 bin ton asfalt serimi de yapılacak.