İzmit Gedikli ve Zeytinburnu köylerine beton yol

Tarih: 16 Eylül, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Ulaşımda birçok dev projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra köylerde de yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. İSU tarafından yapılan alt yapı çalışmaları nedeniyle yolları bozulan İzmit ilçesi Gedikli ve Zeytinburnu köylerine beton yollar inşa edildi. Gerçekleştirilen üst yapı çalışmaları ile Gedikli ve Zeytinburnu köy yollarının konforu arttırılarak vatandaşların memnuniyeti sağlandı.

4 BİN 850 METRE BETON YOL
İzmit ilçesi köy yollarındaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gedikli ve Zeytinburnu köylerinde 5 bin 93 metreküp beton kullanarak, 4 bin 850 metre uzunluğunda beton yol inşa etti. Çalışmalar doğrultusunda 4 bin 800 metre uzunluğunda V kanal yapılırken V kanal yapımında 900 metreküp beton kullanıldı.

2 BİN 100 METREKÜP TAŞ DUVAR İNŞA EDİLDİ
Çalışmalar kapsamında köylere 2 bin 100 metreküp taş duvar yapıldı. Gedikli ve Zeytinburnu köylerinin, Dombaycı ve Mollaoğlu mevkilerine 900 metre uzunluğunda asfalt yol inşa edildi. Asfalt yolda bin 37 ton asfalt malzeme kullanıldı.