Eğitim kampüsü üst geçidinde üst kiriş yerleştirildi

Tarih: 9 Mart, 2021
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sekapark 2. etap ile eğitim kampüsü tramvay durağı arasına yapılan yaya üst geçidinin üst kirişi gece yarısı yapılan çalışma ile yerleştirildi. Üst geçidin yüksek hızlı tren hattı üzerinden geçiyor olması sebebiyle TCDD’nin uygun gördüğü zaman diliminde, yüksek hızlı tren geçişini engellememesi için gece yarısı montajı yapılan üst kiriş vinç ile yerleştirildi.

SEKAPARK İLE EĞİTİM KAMPÜSÜ ARASINDA
Sekapark 2. etap ile eğitim kampüsü tramvay durağı arasında yapımı devam eden yaya üst geçidinin temel betonları tamamlandı ve üst kirişi yerleştirildi. Üst kaplamaları ve merdiven yapımlarına başlanacak üst geçitte çalışmalar hummalı bir şekilde sürdürülüyor. 3.5 metre genişlik 45 metre uzunluğa sahip yaya üst geçidinde 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların kullanımı için 2 adet asansör bulunuyor. Yaya üst geçidi eğitim kampüsü ile Sekapark 2. etap arasında yaya ulaşımına büyük kolaylık sağlayacak.

KONGRE MERKEZİ ÜST GEÇİDİ AÇILIYOR
Kongre Merkezi Tramvay Durağı ile Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’ne ulaşımı sağlayacak yaya üst geçidinde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Tramvaydan inen vatandaşların Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’ne geçişlerine kolaylık sağlayacak üst geçitte son rötuşlar yapılıyor. Çevre düzenlemesi ve ufak rötuşların yapıldığı üst geçidin önümüzdeki hafta yayaların kullanımına açılması planlanıyor. 63,40 metre uzunluğunda 3,35 metre genişliğindeki üst geçidin tamamlanmasıyla tramvaydan inen vatandaşlar Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’ne kolaylıkla ulaşabilecekler. Üst geçitte 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların kullanımı için 2 adet asansör bulunuyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım