Büyükşehir’den kadın spor kulüplerine destek

Tarih: 16 Şubat, 2021
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Kenti Kocaeli’nin Türk sporuna milli oyuncular yetiştiren TVF 2. Lig Kadınlar Grup 2’de özveriyle mücadele eden Cadence Gölcük İhsaniye Voleybol Takımı ile TFF Kadın 1. Liginde Kocaeli Bayan Futbol Kulübü’ne gerek tesis gerekse malzeme desteğini sürdürüyor. Bugüne kadar Kocaeli’nin dört bir yanında çok sayıda spor tesisini hizmete sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kez de kadın spor kulüplerinin talepleri doğrultusunda malzeme yardımda bulundu.

ÖNEMLİ BİR ALTYAPI DESTEĞİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesine ve sporda Kocaeli’nde elde ettiği başarıların artmasına yönelik katkı sağlamak amacıyla Spor Kenti Kocaeli’nin tüm spor tesisleri, kulüplerin kullanımına sunularak hem antrenmanlar hem de müsabakalar için önemli bir altyapı desteği sağlanıyor.

DESTEK ANLATMAKLA BİTMEZ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü ilimizin 2.Lig'deki tek temsilcisi olan Cadence Gölcük İhsaniyespor kadın voleybol takımı kulüp başkanı, teknik heyet ve sporcuları ile bir araya gelindi. Büyükşehir’in spora verdiği desteği anlatmakla bitmediğini belirten Cadence Gölcük İhsaniyespor kadın voleybol takımı Kulüp başkanı Serkan Başoğlu “Büyükşehir’in verdiği desteklerle daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Hep beraber Kocaeli’yi spor kenti yaptık ama daha üste çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

SPORCULARIN MOTİVASYONLARI ÜST SEVİYEDE
Başoğlu sözlerine şu şekilde devam etti” Gerek tesis gerekse malzeme olarak tüm imkânların bulunduğu Spor Kenti Kocaeli’de sporcuların motivasyonları üst seviyede. Sporcular, antrenmanlarda ve müsabakalarda istedikleri tüm imkânlara ulaşabilmelerinin diğer kulüp sporcularına karşı üstünlük sağlıyor ve bu durumun motivasyonlarını arttırıyor”

SPORCU SAYIMIZ ARTIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle başarılarla dolu Türkiye derecelerine ulaşan ve bünyesinde çok sayıda milli futbolcusu bulunan TFF Kadın 1. Liginde Kocaeli Bayan Futbol Kulübü Antrenörü Hasan Alemdaroğlu ise; “Tahir başkanımızın bize vermiş olduğu destek ve katkıların ne denli önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Başkanımız her daim bize desteklerini verdi. Bir kez daha kendisine bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın destekleri ve katkılarıyla inşallah biz de Kocaeli olarak daha iyi olacağız” dedi.

“HOCAM YETER Kİ SPORCULARIMIZ SPOR YAPSINLAR”
Milli takımada birçok sporcu yetiştiren yeşil siyahlı ekibin antrenörü Alemdaroğlu “Özellikle bu dönemde yaptığımız başarıların en büyük nedenlerin bir tanesi saha, tesis ve malzeme imkânlarının üst düzeyde olması. Sporcu sayımızın artmasına da çok büyük vesile oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın spora verdiği desteği hem maddi hem de ‘Hocam yeter ki sporcularımız spor yapsınlar. Her türlü ihtiyacınız bizden’ sözüyle manevi olarak hissediyoruz” dedi.

HEDEF, ÇITAYI HEP BİR ÜSTE TAŞIMAK
Kulüplerin milli takımlara kazandırdığı sporcu sayısı her geçen gün artıyor. Bu başarının en büyük nedenlerinden biri olarak kulüplere verilen destekler oluştırıyor. Spor Kenti Kocaeli, farkını Büyükşehir’in verdiği destekler ile ortaya koyuyor ve spora karşı sürekli artan bir yapılanma içinde olduğunu alınan başarılar ile gösteriyor. Antrenörler çalıştırdıkları sporcuların kondisyonlarında eksiksiz malzeme ile çalışmanın etkisi olduğunu belirtti. Kulüpler, sporda sürekli artan yapılanmanın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.T ahir Büyükakın’la daha da iyi yapacaklarına olan inancı tam. Kocaeli’nin Spor Kenti olmasıyla, kulüpler ile Büyükşehir el ele başarı çıtasını hep bir üste taşıyacak.

VERİLEN DESTEKLERİN MOTİVASYON VE BAŞARIYA BÜYÜK ETKİSİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nce verilen desteklerin sporcu motivasyonlarının arttırdığını ifade eden Hasan Alemdaroğlu, bunun başarıyı doğrudan etkilediğini vurguladı. Alemdaroğlu ayrıca verilen destekler ile sporcu malzemelerinde eksiklik yaşanılmadığını, bu durum sporcuyu rakiplerine karşı daha üstün kıldığını ve bunun sonucunda da sporcuların motivasyonunu arttırarak başarıyı getirdiğini vurguladı.

SEÇME HAKKIMIZ VAR
TFF Kadın 1. Liginde Kocaeli Bayan Futbol Kulübü takım kaptanı Rabia Balaban ise “Bu kulübe başlayıp millilik kazanmamla beraber üniversiteye girdim. Benim futbola başladığım zamanlarda yaklaşık 8 sene önce hiç böyle desteklerimiz yoktu. Topumuz sınırlı sayıdaydı. Bir şut çekmek için çok sıra bekliyorduk. Ama şuan toplarımız, malzemelerimiz giydiğimiz formalar hepsi çeşit çeşit. Şu an seçme hakkımız var. Bazen hangisini giyeceğimize karar veremiyoruz. Bu açıdan çok şanslıyız. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz bize her açıdan çok destek sağlıyor” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım