2. Kocaeli Bisiklet Festivali engel tanımıyor

Tarih: 26 Haziran, 2022
a a a

Kocaeli’nin tabiat harikası olan ve mavi bayraklı plajları ile bilinen turizmin gözde ilçesi Kandıra bisiklet tutkunlarını misafir ediyor. Bu yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali’nin özel konuklarından olan görme engelli İsmail Odabaşıoğlu da tandem adı verilen iki kişilik bisikleti ve pilot arkadaşıyla Kandıra’nın eşsiz güzelliklerini gönül gözüyle görmek için ve festival ruhunu yaşamak için burada bulunuyor.

“BÜYÜKŞEHİR ÇOK MİSAFİRPERVER”
Göz tansiyonu rahatsızlığından dolayı 6 yıl önce görme duyusunu kaybeden İsmail Odabaşıoğlu, Kapadokya Bisiklet Festivali’nde pilot arkadaşı Betül Gezen ile 2. Kocaeli Bisiklet Festivali’nde olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Odabaşıoğlu, “Pedalı pilot arkadaşımla birlikte senkron ve asenkron şeklinde çevirmeye çalışıyoruz. Katıldığım festivallerde tandem bisikletle pedal arkadaşlığı bilinci oluşturmak istiyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerçekten çok misafirperver. Ekip olarak çok başarılılar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“BU FESTİVALE HAYRAN KALDIM”
İsmail Odabaşıoğlu ile festivallerde buluştuğunu dile getiren Betül Gezen ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “İsmail ile festival arkadaşıyız. Ben ona yardımcı olmaktan çok mutlu oluyorum. Bisiklet süremeyen arkadaşlarımıza o duyguyu yaşatmak çok özel. İsmail kendisiyle çok barışık. Kandıra’yı anlatırken ona ‘Gözlerine inanacaksın İsmail’ dedim. Pembe Kayalıklar çok etkileyiciydi. Birçok festival gördüm ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı bu festivale hayran kaldım. Organizasyon, mekan ve yemekler çok güzel. Emeği geçenlere gerçekten çok teşekkür ederiz”

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım