Kartepe Yüzme Havuzu’nda yeni yüzücüler keşfedilecek

Tarih: 4 Aralık, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe’de Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşa ediyor. Kent genelinde devam eden yüzme havuzları tamamlandıklarında çocukların ve gençlerin yeni spor mekânları olacak. Yüzme sporunda kabiliyetli olan yeni yüzücüler bu mekânlarda keşfedilerek geleceğin sporcuları arasında yerlerini alacak. Kartepe ilçesi Köseköy Mahallesi’nde yapımı süren Yarı Olimpik Yüzme Havuzu da toplam 3 bin 370 metrekare alanda inşa ediliyor. Yapının inşaat çalışmaları hummalı şekilde devam ederken yapı tamamen şekillendi.

İMALATLAR SÜRÜYOR
İnşa çalışmaları süren tesisin zemin katında kaba alçı imalatları tamamlandı. Yapının birinci katında ise alçı imalatları başladı. Dış cephede sıva imalatları da başlarken çelik malzemelerin atölyede imalatlarına ve mekanik tesisat çalışmalarına devam edildi. Mekanik tesisat çalışmaları da hızla tamamlanıyor. Kartepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında kentteki diğer havuzlar arasındaki yerini alacak.

94 KİŞİLİK TRÜBÜN
Yapı bodrum, zemin ve bir kat şeklinde inşa ediliyor. Zemin katta giriş fuayesi, 12,50 çarpı 25 metre ebadında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 çarpı 10 metre çocuk havuzu yer alıyor. Bu katta ayrıca kafeterya, idari birimler, 2 adet antrenör odası, 2 adet soyunma odası ve wc’ler bulunacak. Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve bayan fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler, büfe ile 94 kişilik seyirci tribünü yer alıyor. Bodrum katta da su deposu, kazan dairesi, havuz tesisat odası, klima santrali gibi bölümler oluşuyor.