Sınav kaygısı ile başa çıkma yolları anlatıldı

Tarih: 21 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen seminerde, öğrenme Psikoloğu Dr. Faruk Öndağ konuşmacı olarak katıldı. Öndağ, “Bi Müsaade Sınavım Var İç Disiplin İç Motivasyon” seminerinde katılımcılara sınav kaygısı ile başa çıkma gibi konularda bilgi aktardı.

SINAVA HAZIRLIK
Kartepe Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine bilgi veren Öndağ “Sınav kolaydır yeter ki nasıl hazırlanacağınızı bilin” dedi Öndağ, öğrencilerin sınav sürecinde neler yaşadığını, bu süreçte onları ne gibi görünmez engellerin beklediğini ve bu engellerin nasıl aşılacağını keyifli bir anlatımla aktardı. Sınava hazırlık sürecinde, bir hafta öncesinde ve özellikle sınav anında nelere dikkat edilmesi gerektiği noktasında öğrencilere bir yol haritası veren Dr. Faruk Öndağ, öğrencilere yaşanmış sınav öyküleri anlattı.

BAHAR YORĞUNLUĞUNA DİKKAT
“Hedef ve motivasyonumuz olduğunda beynimiz daha iyi çalışır” diyen öğrenme Psikoloğu Dr. Faruk Öndağ, sınava girecek öğrencilerin en büyük düşmanının ilkbahar ayında görülen bahar yorgunluğu olduğunu söyledi. Bahar yorgunluğunun sınava hazırlananlarda ders çalışmaya engel olumsuz etkileri olduğunu belirterek Bu soruna karşı uygulanacak etkili yöntemler tavsiye etti. “Bahar aylarında her gün uyuduğunuzdan daha fazla uyumayın” diyen Öndağ, sınava hazırlanan öğrencilere bol su içmeleri her gün spor yapmaları ve vitamin takviyesi kullanmaları önerisinde bulundu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım