Performans Sahnesi’nde muhteşem Bilim Şov

Tarih: 22 Nisan, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Performans Sahnesi’ndeki etkinliklerle devam etti. Performans sahnesinin ilk günü renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Günün ikinci yarısında ise Performans Sahnesine Bilim Merkezi’nin gerçekleştirdiği Bilim Şov damgasını vurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Bilim Merkezi, gerçekleştirdiği deneylerle çocuklara bilimin eğlenceli yüzünü gösterdi.

HİÇ DE ZOR DEĞİLMİŞ
Bilim Şov içinde, sıvı azot, basınç, sis ve köpük deneyleri yapıldı. Deneylerin eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılması, bilimin eğlenceli ve keyifli yüzünü ortaya çıkardı. Bakıldığında zor anlaşılan sıvı azot deneyinde çocuklar, sıcak ve soğuk havanın karıştırılarak bulutların nasıl oluştuğunu gördü. Basınç deneyinde ise kullanılan dev balon bir nefeste şişirildi. En eğlenceli deney ise hiç kuşkusuz köpük patlaması deneyi oldu. Bu eğlenceli deney, çocuklara farklı kimyasal maddeleri karıştırarak tepkimenin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

BALON ŞOV İLE EĞLENDİLER
Performans Sahnesi’nde ayrıca öğleden sonra Derince Çenesuyu İlk Okulu mini bir konser verdi. Öğrenciler müzik yetenekleri ile göz doldurdu. Çocuk dünyasının en güzel simgelerinden biri olan balon da performans sahnesindeki yerini aldı. Balon Kukla Gösterisi, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

MİNİK TEMACILAR RİTİMLE DOĞANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Güzel Tepe Ahmet Yesevi İlk Okulu Yavru Tema Ritim Grubu muhteşem bir ritim gösteri gerçekleştirdi. Minikler, seslendirdikleri şarkılarla erozyonla mücadeleye ve ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

MEHTERAN, PERFORMANS SAHNESİNDE
Performans Sahnesi’nin son gösterisini, İzmit Serdar Bilgievi öğrencileri yaptı. Serdar Bilgievi Mehteran Takımı seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle arkadaşlarına unutulmaz bir gün yaşattı.