Pati Bank her zaman kazandırır

Tarih: 22 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin onuncusunu düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde, hayvanlar unutulmadı. Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından açılan stantta çocuklara bir yandan hayvan sevgisinin önemi aşılanırken diğer yandan onlar için küçük ama anlamı yardımlar yapılabileceğinin altı çizildi.

PATİ BANK HERZAMAN KAZANDIRIR
23 Nisan etkinliklerinin merkezi olan Uluslararası Fuar Merkezi’nde stant açan Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü, çocukların hayvan sevgisine önemli bir katkıda bulundu. Kartondan hazırlanan ve üzerinde “Pati Bank” yazan kumbaralar çocuklara dağıtıldı. Harçlıklarından bir kısmını Pati Bank’a atacaklarını söyleyen çocuklar, burada biriken paralarıyla sokak hayvanlarına yiyecek alacaklarını söyledi. Çocukların bu anlamlı davranışı ise büyükleri tarafından, “Pati Bank her zaman kazandırır” yorumlarına neden oldu.

SİNEKLİ LASTİKTEN, ÇİÇEK SEPETİNE
Stantta ayrıca, Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli’nde yürütülen vektör mücadelesi de anlatıldı. Mücadele kapsamında toplanan lastiklerin bir kahve masasına ya da bir çiçek sepetine dönüştürülmesi çocukların büyük ilgisiyle karşılandı.

LAVRA DEDEKTİFLERİ İŞ BAŞINDA
Standın en ilginç noktalarından birini ise “Sivrisinek üretim alanları atış poligonu” oluşturdu. Lavra dedektifi olan çocuklar, toplarla buradaki sivrisinek üretim alanlarına atış yaptı.

KEDİ EVİ BOYADILAR
Hayvan dostu minikler sokaklarda yaşayan kediler için Kocaeli’nin çeşitli notlarına bırakılacak olan kulübeleri de gönüllerince boyadı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım