Kocaeli Kitap Fuarı’nda açık havada sinema keyfi

Tarih: 4 Mayıs, 2019
a a a

11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Arabada Sinema etkinliği ile nostalji rüzgarları esti. Fuarın düzenlendiği Uluslararası Fuar Merkezi’nin otoparkına kurulan özel perde ile kitapseverler arabalarında açık havada sinema izleme keyfi yaşadı. Sinema için ayrılan bölümlere araçlarını park eden vatandaşlar sesini radyo frekansı üzerinden dinlediği Her Çocuk Özeldir filmini, çayını yudumlayarak ailece muhteşem bir akşam geçirdi.

AÇIK HAVA SİNEMA ETKİNLİĞİ İKİNCİSİNE AMİR KHAN FİLM İZLENDİ
Kocaeli Kitap Fuarı’nda yine bir ilk yaşandı. Eskilerin ailece toplanıp hep beraber film izlediği yazlık sinema etkinliği, Kocaeli Kitap Fuarı’nda yaşandı. Tek farkı ailelerin sinemayı arabada takip ettiği etkinlikte, kitapseverler açık havada Her Çocuk Özeldir filmi izlendi. 2007 yapımı Amir Khan’ın yönettiği ve başrol oyuncusu olduğu filmi izleyen Kocaelililer, keyifli bir akşam geçirdi. Bir yandan çaylarını yudumlayıp, patlamış mısırlarını yiyen kitapseverler bir yandan da ailecek sohbet ederek film izledi.

İKİ KARDEŞ AÇIK HAVADA FİLM SEYRETTİ
Kız kardeşi Hacer Örçen ile açık havada sinema etkinliğine gelen Osman Örçen “Açık hava sineması var dediler geldik. Çokta hoşnut olduk. Bu gibi açık hava sinemalar etkinlikleri eskilerden dinlerdik ya da sinema filmlerine konu olurdu. Kocaeli’nde böyle bir etkinliğin olması çok güzel. İnsanlar aileleriyle buraya geliyorlar. İnsanlar burada çaylarını içip, çekirdeklerini çıtlatabilir ve sinemasını izleyebilirler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine de bu etkinliğinden dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi. Abisiyle birlikte arabalarından film izleyen Hacer Örçen “Bende açık hava sinemasını ailemden dinlerdim. Gerçekten çok hoşuma gitti. Tekrarının yapılmasını isterim. Yazın kapalı yerlerde sinema filmi izlemek pek güzel olmuyor. Dışarıda bu şekilde açık havada olması çok güzel oluyor” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIN BU DUYGUYU YAŞAMALARINI İSTEDİM”
Küçüklüğünde yazlık sinemalara gittiğini ifade eden ve çocukları Janset ile Eren’le açık hava sinema etkinliğine gelen Taner Şanlı “Bugünkü, etkinlik çok hoşumuza gitti. Bizleri eski açık hava sinema etkinliklerine götürdü. Bu etkinliği duyduğumda çocuklarımın da bu duyguyu yaşamasını istedim. Filmde gerçekten çok güzel ve anlamlı bir film oldu” dedi.