İşitme engelliler için konser verdiler

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali ilklere sahne olmaya devam ediyor. Yediden yetmişe her yaşta insanın eğlenip çocukluğunu yaşadığı festivalde işitme engelli ziyaretçiler de unutulmadı. Performans sahnesinde konser veren Kirazlıyalı Tevfik İleri İlkokulu öğrencileri söyledikleri eserleri aynı zamanda işaret dili ile çevirerek engelli öğrenciler için konser verdi. İlkokul öğrencilerinin sergilediği başarılı performans, izleyenler tarafından ayakta alkışlanırken, çocukların bu duyarlılığı büyüklerinden tam not aldı.

KONSER FESTİVALE ANLAM KATTI
Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ne, Kocaeli’deki birçok okuldan gelen çocuklar birbirinden eğlenceli etkinlikler ile renk katıyor. Festivalin birinci gününde birbirinden renkli gösterilerle binlerce çocuğu eğlendiren 23 Nisan Çocuk Festivali, 2. günde de farklı gösteriler ve organizasyonlarla çocukları eğlendirmeye devam etti. Kirazlıyalı Tevfik İleri İlkokulu öğrencilerinin işitme engelli öğrenciler için sergilediği konser festivale farklı bir anlam kattı.

EROZYONA VE KURAKLIĞA DİKKAT ÇEKTİLER
“Spor ve Çocuk Oyunları” temalı etkinliklerle dolu festivale kukla ve balon şovların yanı sıra çocukların canlı ses performansları oldukça ilgi gördü. Nene Hatun İlkokulu öğrencilerinin köşe kapma oyunu ile izleyenleri eskilere götüren çocuklar, Türkan Göktürk İlkokulu ve Çayırova Alparslan İlkokulu öğrencilerinin yavru tema gösterisi ile erozyona ve kuraklığa dikkat çekti. Ağaç katliamına ve susuzluğa dikkat çeken minikler “Ağaçlar kesilmesin doğamız bozulmasın” sloganı ile büyüklerine mesaj vererek sahneden ayrıldı.

ARTVİN YÖRESİ İLE COŞTULAR
Halk oyunları ve kültürel programlarla festivale renk katan çocuklar sergiledikleri başarılı performanslarla büyüklerini aratmadılar. Artvin yöresi halk oyunu ile sahneye çıkan Gebze Farabi Ortaokulu öğrencileri başarılı bir şekilde oyunlarını sergileyerek tüm izleyenlerini eğlendirdiler. Uyum ve birlikteliğin eksiksiz sahnelendiği gösteride izleyenler keyifli anlar yaşadı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım