“Hayata olumlu bakın”

Tarih: 28 Nisan, 2019
a a a

Eğitimci-yazar, şair ve yaşam koçu Durmuş Koç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluştu. Koç, Karamürsel Alp Salonu’nda “Gönlün Solmayan Baharı” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Koç, söyleşisinde hayata dair altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

HAYATA OLUMLU BAKIŞ AÇISI
Koç, söyleşinde hayatı yaşarken bizi mutsuz eden olaylara farklı bir bakış açısıyla bakıldığında aslında o hayatın hiç de kötü olmadığını anlayacağımızı kaydetti. “Doğarken gülüp gelen yok ki” diyen Koç, “Bardağın boş ve dolu tarafını görmek gerekir. Hayat ancak böyle anlamlandırılır. İnsanları, insan olduğu için sevdiğinizde, insanlığımız daha da değerlenir” şeklinde konuştu.

DEĞERLERE DEĞER VERMELİYİZ
Aynı zamanda bir yaşam koçu olan Durmuş Koç, hayata dair altın değerinde önerilerde bulundu. Hayatı güzel yaşamak için değerlere değer verilmesi gerektiğini anlattı. Koç, “Özellikle çocuklara değer vermeliyiz. Çünkü karşımızda geleceğin yöneticileri var. İnsanlara verilen değer, her şeyden önce kendimize verdiğimiz değeri değerlendirir” dedi.

ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ’NDEN PLAKET
Söyleşinin sonunda Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Alptekin Cevherli, Türk edebiyatına olan katkıları nedeniyle eğitimci-yazar, şair ve yaşam koçu Durmuş Koç’a plaket verdi.

DİĞER SÖYLEŞİLER
Kitap Fuarı’nın ilk günü Karamürsel Alp Salonu’nda yazar, şair ve ressam Şener Aksu, “Roman Estetiği Üzerine Şiir Okuma Etkinliği” düzenledi. Söyleşinin son bölümünde Aksu ve izleyenler arasında bulunan şairler kendi şiirlerini okudu. Ayrıca Erol Koca da “Şiir ve Edebiyat” başlığında bir söyleşi gerçekleştirdi.