Geleceğin tiyatrocuları bu festivalde

Tarih: 22 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali müzik ve dans şovlarının yanı sıra tiyatro gösterileriyle de kendine hayran bıraktı. Ayfer Gazanfer Güngör İlkokulu öğrencilerinin performans sahnesinde sergiledikleri “Köy Okulu” adlı oyunla çocuklar hem eğlendi, hem de okuma yazma bilmenin önemine değinerek büyüklerine mesaj verdi. Yediden yetmişe binlerce kişinin akın ettiği festivalde bu kez minikler sahne aldı büyükleri onları izledi.

DANS VE GÖSTERİLERLE EĞLENDİLER
“Spor ve Çocuk Oyunları” temalı etkinliklerle dolu festivalde tiyatro performansı ile alkış alan bir diğer okul ise Gebze Emlak Konutları İlkokulu Turkuaz Tiyatro topluluğu oldu. İzmit Sanat Merkezi çocuklarının dans gösteriyle eğlenen çocuklar, Çayırova Güzeltepe İlkokulu’nun TEMA Gösterisi ile doyasıya vakit geçirdi.

KO-MEK İLE OYUN SAATİ
Günün eğlenceli programlarından biri de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın “KO-MEK ile Oyun Saati” oldu. Tiyatro branşı usta öğreticisi Özden Tezcan’ın sunduğu KO-MEK ile oyun saati programında sahne alan çocuklar, birbirinden farklı oyunlarla saatlerce eğlenme fırsatı buldu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım