Fuardan Tufan geçti

Tarih: 2 Mayıs, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11.’sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı adeta yazarlar geçidi gibi. 5. gününde de yoğun bir konferans programı olan fuarın konuklarından biri de araştırmacı, yazar ve senarist Tarık Tufan oldu. Tufan, Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Kılavuz Gençlik Salonu’nda “Yazar Ne Kadar Kahramandır” konulu konferans verdi. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan yazar Tufan, yazarlıkla ilgili merak edilen soruları cevapladı.

“GERÇEKLİĞİ YİTİRDİK”
Tufan “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında katılımcılara emeğin ve dayanışmanın hiçbir zaman bitmemesini temenni ettiğini söyledi. Hayatı sosyal medyada emojilerle yaşamaya paylaştıklarını kaydeden Tufan” Gerçekliği yitirdik. Birbirimize sevgi ifadesi içeren emojiler yolluyoruz. Sanki bir vazifeyi üzerimizden atıyoruz. Bize sosyal medyada sevgi ifadesini kullanmak daha kolay geliyor. Birbirimizi sevmenin karşılığı bu kadar basit olamaz. İçinde bir duygu ve paylaşım yok. Her şey parmağımızın ucunda. Ve bu doğal değil. “ şeklinde konuştu.

“İYİLİK EMEK İSTER”
“Aynı şekilde de acılara parmağımızın ucuyla yaklaşıyoruz” diyen Tufan, bu olgunun zihinsel alışkanlığa dönüştüğünü kaydetti. İyiliğin emek isteyen bir şey olduğunu söyleyerek emek ve dayanışmanın önemine değinen Tufan, yazar olmadan önce yaşadıklarını gerçek hikayelerle anlattı.