Dünya çocukları piknikte buluştu

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için kente gelen 41 ülkeden çocuklar Sekapark’ta piknikte bir araya geldi. Türk ailelerinde misafir edilen dünya çocuklarına Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da eşlik etti. Yer sofralarına konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, 23 Nisan Festivali’nin dünya kardeşliği ve birlik beraberliğine örnek olduğu kaydetti.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU YALNIZ BIRAKMADI
Dünya çocukları Sekapark’taki pikniğe evlerinde misafir olduğu Türk aileleri ile katıldı. Misafir çocuklar Türk çocukları ile beraber halaylar çekti, ip atladı. Evlerde yapılan her türlü yiyeceklerin olduğu yer sofraları kuruldu. 41 ülkeden çocuklar piknikte arkadaşları ile eğlendi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da çocukları yalnız bırakmadı.

“DOSTLUĞUNUZ ÖMÜR BOYU SÜRECEKTİR”
Tek tek çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, bu birlikteliğin dünyaya örnek olduğunu ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu, dil, ırk, renk ayrımının olmadığı bu festivalin tüm dünya milletleri için bir gösterge olması gerektiğini belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, ”41 ülkeden gelen çocuklarımız bizim ailelerimizle aynı evi paylaştılar. Beraber oyunlar oynadılar, güzel vakit geçirdiler. Evlerine döndükleri zaman da bu arkadaşlıklar ömür boyu devam edecektir. Bu arkadaşlıklar dünya barışı için çok değerli” şeklinde konuştu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım