Bu labirentin sonu değerlere çıkıyor

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl onuncusunu düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde çocuklar bayram coşkusunu kutlamaya devam ediyor. Çocuklar için kurulan eğlence stantları ise eğlencenin yanı sıra macera ve eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşatıyor. 250 metrekare alana kurulu ve şifrelerin çözülerek kapıların açıldığı “Değerler Labirenti” çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

BİLGİEVLERİ STANDI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
Uluslararası Fuar Merkezi’nde süren etkinliklerde Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kılavuz Gençlik Projesi içinde yer alan Bilgievleri de büyük bir eğlence standı kurdu. Stant içinde dev Değerler Labirenti, Sanal Gerçeklik, Ahşap, Tişört, Boyama ve Eva atölyeleri çocukların eğlencedeki önemli duraklarından biri oldu.

DEV LABİRENTTE DEĞERLERE ULAŞMAK
Bilgievleri standı içindeki en dikkat çeken eğlence alanı ise hiç kuşkusuz 250 metrekare kalana kurulan dev Değerler Labirenti oldu. Çocuklar ilk kapıda duvardaki yönergeleri okuyarak şifreli kapıları bulmaya çalıştı. Her kapıda içeriği değerler olan bir oyun kurgulandı. Çocuklar bu oyunları hafızaları ile çözüp çıkan 4 haneli şifreyi girerek, kapıları otomatik olarak açtı. Dört oyunu başarı ile tamamlayan ve kilitleri açmayı başaran çocuklar kuleye vardı. Çocuklara kulede başarı rozeti verildi.

HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN
Bilgievi standında yer alan sanat gerçeklik alanı da yine ilgi gören yerlerden biri oldu. Çocuklar bu alanda gözlüklerini takarak sanal oyunlarla eğlendi. Ahşap atölyesinde maketler, eva atölyesinde maskeler yapan çocuklar, tişört tasarım atölyesinde ise kendi tişörtlerini tasarladı. Okul öncesi çocuklar da Türk ve Dünya sporuna önemli katkı sunmuş sporcuların resimlerinin olduğu kağıtları boyadı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım