Bu Çocuklar Bir Harika

Tarih: 21 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali Uluslararası Fuar Merkezi’nde coşku ile kutlanıyor. Birçok etkinlik alanında düzenlenen sahne gösterileri ile performanslarını sergileyen çocuklar gün boyunca doyasıya eğleniyor. “Spor ve Çocuk Oyunları” temalı etkinliklerle dolu festivalde tiyatro oyunları sahneleyen çocuklar izleyenleri kendine hayran bıraktı.

“MASALLARI KARIŞTIRAN ÇOCUK”
Festivalin ilk gününde Performans Sahnesi’nde sahne alan Pakmaya Abidin Pak İlkokulu öğrencileri sahneledikleri “Masalları Karıştıran Çocuk” adlı oyun ile izleyenlerden tam not aldı. Toplamda 30 çocuğun sahne aldığı tiyatro oyununda oldukça başarılı bir performans ortaya koyan çocuklar büyükleri tarafından ayakta alkışlandı.

MÜZİK DİNLETİSİ KULAKLARIN PASINI SİLDİ
Günün devam eden gösterilerinde Pakmaya Abidin Pak İlkokulu öğrencileri gitar dinletisi ve Pandonim gösterisi sahneledi. Birbirinden güzel eserler çalan minikler sahneledikleri mini konser ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. Performansları ile büyüklerini aratmayan minikler 23 Nisan Çocuk Festivali’ni doyasıya yaşadı.

19 MİSAFİR ÜLKE ÇOCUĞU SAHNE ALDI
TRT Çocuk Sunucusu Burak Sezen’in eğlenceli sunumu ile renk kattığı festivalde sahne alan 19 misafir ülke çocukları birbirinden güzel yerel oyunlar sergileyerek festivale renk kattılar. Yerel kıyafetler ve yerel müzikler eşliğinde dans eden çocuklar 23 Nisan Çocuk bayramının sevincini yaşadı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım