Bu atölyeler hem eğlendiriyor, hem de öğretiyor

Tarih: 22 Nisan, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 11. Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde başladı. “Bi Dünya Bilgi” sloganı ile festivale katılan Kılavuz Gençlik ve Bilgi Evleri kurduğu 6 farklı atölye standı ile çocukları eğlendirerek öğretiyor.

6 FARKLI ATÖLYE
Bu yılki festivale “Bi Dünya Bilgi” sloganı ile katılan Kılavuz Gençlik ve Bilgi Evleri Botanik Atölyesi, Ahşap Atölyesi, Green Box Atölyesi, Tişört Tasarım Atölyesi, Sanal Gerçeklik Atölyesi ve Boyama Atölyesi kurdu. 6 farklı atölye, çocuklara hem eğlence, hem de öğrenme fırsatı sunuyor.

KEYİFLİ DAKİKALAR
Kılavuz Gençlik ve Bilgi Evleri standını ziyaret eden çocuklar, Botanik Atölyesi’nde çiçek dikimi yapıyor. Ahşap Atölyesine katılan çocuklar kendi topaçlarını imal ediyor. Green Box Atölyesi çocuklara farklı efektler ile fotoğraf çekilme şansı veriyor. Tişört Tasarım Atölyesinde çocuklar kendi bakış açısıyla kendi tişörtlerini tasarlıyor. Sanal Gerçeklik Atölyesinde çocuklar dijital dünyada mini bir tura çıkıyor. Boyama Atölyesinde ise çocuklar boya yaparak keyifli dakikalar geçiriyor.

Bİ DÜNYA EĞLENCE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yapılan 11. Kocaeli 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, çocuklara “Bi Dünya Eğlence” fırsatı sunuyor. Birbirinden farklı etkinlik, sanat aktiviteleri, müzikal gösteri, canlı heykeller ve atölyeler ile çocuklar hem eğleniyor, hem de öğrenme fırsatı buluyor.