‘’Anneler ümmetin geleceğini yetiştirdiğini unutmamalı’’

Tarih: 5 Mayıs, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Geleneksel Tiyatro Sanatçısı, Meddah Yusuf Duru, 11. Kocaeli Kitap Fuarı’na “Ailede Değerler eğitimi” konulu söyleşisi ile katıldı. Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde vatandaşlar ile buluşan Meddah Yusuf Duru; “Her anne unutmamalıdır ki, yetiştirdiği her çocuk ümmetin geleceği olacaktır” dedi.

ÜMMETİN GELECEĞİNİ EĞİTİYORSUNUZ
“Ailede Değerler Eğitimi” için aileler ile buluşan Yusuf Duru; “Kelimelerin ruhu vardır. Çocuklarınıza asla yaramaz demeyin. Yaramaz demek işe yaramaz demektir. Sizin çocuklarınız işe yaramaz değil. Eskiden hattatlar vardı. İnce işçilik ile elmas ve kıymetli mücevherleri işlerdi. Her anne baba çocuklarına karşı hattat olmak zorundadır. Unutmayın siz tüm İslam Ümmetin geleceğini eğitiyorsunuz”.

İLK ÖĞRETMEN ANNEDİR
Yusuf Duru söyleşisine söyle devam etti; “Son zamanda kadınlarımız, anneliklerinin önüne mesleklerini aldı. Önce kadın mesleğini daha sonra çocuğunu düşünüyor. Bu da bugün yaşadığımız sıkıntıların en önünde duruyor. Hayatın önündeki en çok etkilenen varlık annelerdir. Her çocuğun ilk öğretmeni anneleridir. Anneler çocuklarını iyi yetiştirmelidir”.

ÖNCE ANNELER EĞİTİLMELİ
“Bir toplumu kurtarmak istiyorsanız kadınları eğitin, bir toplumu bitirmek istiyorsanız kadınları kullanın. Biz dinin yarısını Hz. Aişe’den öğrendik. Değerler eğitimini önce annelerimize vermek zorundayız. Öyle bir duruma geldik ki sokakta dayak yiyen bir kadını gören adamlar telefona sarılıyor. Sen niye görüntü çekiyorsun. Kurtarsana kadını. Senin üzerine düşen o kadını kurtarmaktır. Ama bu zamanda gördüğü o. Her dirayetli bir babayı, dirayetli bir anne yetiştirir. Annelerimizin üzerine çok görev düşüyor”

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım