23 Nisan resmi kutlamaları Fuar Merkezi’nde yapıldı

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Kocaeli Valiliği 23 Nisan kutlamaları gerçekleştirildi. Çocuklar tarafından 23 Nisan Şiirleri okunduğu programda, Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu ve Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Korosu tarafından konser verildi.

RENKLİ GÖSTERİLER SAHNELENDİ
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Başsavcı Mehmet Ali Kurt, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan’in katıldığı 23 Nisan Kutlama Programı birbirinden renkli gösterilere sahne oldu.

MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla start alan Kocaeli Valiliği 23 Nisan Kutlama Programı, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in konuşmasıyla başladı. TBMM’nin açılışının 98. yıl dönümünde 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Çelik, “23 Nisan 1920’de Ankara’da açılan TBMM’de çok önemli kararlar alınıp İstiklal mücadelesinin kazanılmasında çok önemli etkileri olmuştur. Vatanımızın kurtarılmasında, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum’’ dedi. Çelik, programın düzenlenmesindeki destekleri sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım