23 Nisan çocukları komando oldu

Tarih: 23 Nisan, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, Uluslararası Fuar Merkezi’nde devam ediyor. 3 gün sürecek olan festivalde spor oyunlarının bulunduğu alana İl Jandarma Komutanlığı da bir stant açtı. Askeri pentatlon ve parkurların bulunduğu stant çocuklar tarafından çok beğenildi. Parkuru başarıyla tamamlayan çocuklara temsili komando sertifikası takdim edildi.

PARKURLARA BAYILDILAR
Kurulan askeri pentatlon alanında fileli tırmanma, alçak sürünme, tırmanma duvarı, kanaldan geçme, denge, karşıdan karşıya iple geçme parkurları çocuklar tarafından çok beğenildi. Jandarma motosikletine binen çocuklar çalınan sirenler ile askerleri çok sevdiklerini ve büyüyünce asker olmak istediklerini vurguladılar.

KOMANDO SERTİFİKASI VERİLDİ
İl Jandarma Komutanlığı’nın açtığı standı ziyaret eden miniklere jandarma temalı 3 bin adet şapka, 2 bin adet jandarma bayrağı, 500’er adet küçük boy ve büyük boy puzzle dağıtılacak. Ayrıca parkuru başarıyla tamamlayan 5 bin çocuğa temsili komando sertifikası takdim edilecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım