Yazlık haftaya doğalgaz kullanacak

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Bu yıl içinde 40 trilyonluk yatırımla Kocaeli geneline doğalgaz götürmeyi hedefleyen İZGAZ, İzmit Körfezi`nin güneyinde yürüttüğü Etap-1 çalışmalarında önemli mesafe kat etti. 29 Ekim`e kadar Gölcük ve çevresinin tamamına doğalgaz verilmesi hedeflenirken, tüm çalışmaların tamamlandığı Yazlık beldesi, 12 Ağustos 2005 Cuma günü doğalgaz kullanmaya başlayacak.

TÖREN DÜZENLENECEK
Doğalgazın hizmete girmesi nedeniyle saat 19.30`da düzenlenecek törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İZGAZ Genel Müdürü İmad Erdoğan`ın yanı sıra il protokolü de katılacak. Açılış konuşmaları ve bölgeye gaz verilmesinin ardından Başkan Karaosmanoğlu ve törene katılanlar, Yazlık`ta bir ailenin evine konuk olup doğalgazla yanan ocakta pişirilmiş Türk kahvesi içecek.

2.5 AYDA TAMAMLANDI
Kocaeli genelinde devam eden çalışmaların tamamlandığı ilk yer olan Yazlık beldesinde, vatandaşların doğalgaz kullanabilmesi için 2 bin 515 servis hattı yapıldı, 12 bin 15 metre ana hat döşendi ve 270 kutu konuldu. Çalışmalar, müteahhit firma Ektaş İnşaat tarafından 2.5 ay gibi kısa bir sürede bitirildi.