Uluslararası Futbol Turnuvası start aldı

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

İlimizde ilk kez organize edilen Uluslararası Mini Futbol Turnuvası önceki gün oynanan maçlarla start aldı. Final maçı pazar günü saat 19:00´da oynanacak.

2 GRUPTA TOPLAM 8 TAKIM VAR
Türkiye Futbol Federasyonu KASKF ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilimizde önemli bir spor organizasyona imza attı. Ülkemizden ve Avrupa´nın bazı ülkelerinden davet edilen minik futbol takımları, 17 Ağustos Stadı çimleri üzerinde tüm hünerlerini ortaya koymaya başladı. Ülkemizden Trabzonspor, Kocaelispor, Büyükşehir Kağıtspor takımlarının yer aldığı turnuvada, Bulgaristan´dan Cerne Morespor ile Medovezspor, Gürcistan´dan Kafkasiaspor ve Makedonya´dan da Tefeyyüz Spor Kulübü takımları katıldı. Önceki gün (Perşembe) KASKF binasında yapılan kura çekiminde Trabzonspor (A), Büyükşehir Kağıtspor, Tefeyyüz Spor Kulübü ve Çerne Morespor A grubunda yer alırken, Kafkasia, Trabzonspor (B), Kocaelispor ve Medovezspor takımları ise B grubunda yer aldı.

TRABZON (B) VE BÜYÜKŞEHİR KAĞITSPOR HIZLI BAŞLADI
Turnuvanın ilk maçlarında Trabzonspor (A) takımı Çernomore takımını 3-0 mağlup ederken, Kaskasia takımı ise Medovez takımını 2-1 yenmeyi başardı. Aynı anda iki sahada yapılan maçların ikincisinde ise, Büyükşehir Kağıtspor, Tefeyyüz takımını 7-1 gibi farklı bir skorla mağlup ederken, Trabzonspor (B) takımı ise Kocaelispor´u 6-0 mağlup etti.