Toros Sedir ağaçları, üretim fidanlığına dikildi

Tarih: 21 Aralık, 2019
a a a

Kocaeli’nin çeşitli yerlerindeki caddelerde genişletme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, genişletme çalışmaları kapsamında kaldırdığı ağaçları başka alanlarda değerlendiriyor. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Gölcük ilçesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde genişletme çalışması yapılıyor. Çalışma kapsamında sökülen 5 adet Toros Sedir ağacı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele Kullar’da bulunan üretim fidanlığına götürülerek dikildi.

AĞAÇLAR ÜRETİM FİDANLIĞINA DİKİLDİ
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından sökümü yapılan Toros Sedir ağaçları, Başiskele Kullar üretim fidanlığında hazırlanan çukurlara dikildi. Dikim öncesinde ağaçlarının dikileceği çukurlara toprak düzenleyici ve besleyici organik gübre döküldü. Ağaç dikiminden sonra can suyu verildi.

YEŞİL ALANLARDA DEĞERLENDİRİLECEK
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, üretim fidanlığına dikilen 5 adet Toros Sediri ağacın bakımını belirli süre yapacak. Ağaçlar daha sonra şehrin belirlenen bir noktasındaki uygun yeşil alana dikilecek.