“Teşekkürler Dursun”

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, beraber çalıştığı işçi ve memur personelinin olumlu yönde sergilediği performans ve örnek davranışlarını ödüllendirmeye devam ediyor.

YAŞLIYA YARDIM ETTİ
Bir süre önce Şinasi Yıldız adlı işçinin yüksek performansını bir maaş ikramiye ile ödüllendiren Başkan Karaosmanoğlu, dün de Park Bahçeler Müdürlüğü`nde görev yapan Dursun Yıldırım`ı makamına çağırdı. Şehri gezdiği bir sırada Park Bahçeler Müdürlüğü`nde görevli Dursun Yıldırım`ın yaşlı bir bayanı karşıdan karşıya geçirdiğine şahit olan Başkan Karaosmanoğlu personelinin bu örnek davranışını ödüllendirmeye karar verdi.

İŞÇİNİN HEYECANI
Park ve Bahçeler Müdürü Ahmet Özkaraaslan`ı arayan Başkan Karaosmanoğlu, işçi Dursun Yıldırım`ın makamına gönderilmesini istedi. Neden çağrıldığı konusunda hiçbir fikri olmayan işçi Dursun Yıldırım biraz da çekinerek Başkanın Belsa`daki makamına geldi. Çevresindekilere neden makama çağrıldığı yönünde sorular yönelten Yıldırım`a, Başkan`ın makamına girene kadar herhangi bir bilgi verilmedi. Başkan`ın “Hoş geldin Dursun” sözleriyle karşılanan işçinin şaşkınlığı burada da devam etti.

“DURSUN HEPİMİZE ÖRNEK OLSUN”
Başkan Karaosmanoğlu burada yaptığı kısa konuşmada, 60 Evler civarında Dursun Yıldırım`ı yaşlı bir hanımı karşıdan karşıya geçirirken gördüğünü, Yıldırım`ın daha sonra çalışmaya devam ettiğini, bu davranışın da kendisini çok etkilediğini söyledi. Bu tür davranışların tüm personele örnek olması gerektiğini ifade eden Karaosmanoğlu, “Dursun, hepimize örnek bir davranışta bulundu. Bu tür davranışların ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sana teşekkür ederim Dursun” dedi.

“HER GÜN YAPIYORUM”
Dursun Yıldırım da, “Çalıştığım bölgede trafik son derece hızlı akıyor. Ben bu tür şeyleri hemen hemen her gün yapıyorum. Özellikle yaşlı ve çocuklara yardım ediyorum” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu da, “Zaten bu davranışı bir kere yapsaydım ben sana rastlayamazdım” ifadesini kullandı. İşçi Dursun Yıldırım daha sonra Başkan Karaosmanoğlu`nun elinden bir maaş tutarındaki ikramiye çekini aldı.