Sessizler Takımı Türkiye şampiyonu

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Güreş Federasyonu tarafından 13-15 Mayıs tarihleri arasında Aksaray`da düzenlenen güreş müsabakalarında takım halinde Türkiye Şampiyonu olan Kocaeli Sessizspor Kulübü Güreş Takımı sporcuları elde ettikleri başarılarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile paylaştı.

Müsabakalarda ilimize 7 madalya kazandıran Kocaeli Sessizler Kulübü Güreş Takımı, büyük bir başarı elde etti. Güreş Takımı sporcuları ile İstanbul`un Fethi etkinliklerinde başarılı oyunlar sergileyen folklor ekibi, sessizle spor kulüp başkanı Şaban Özgür, II. Başkan Ömer Türk ile Sessizler Derneği Başkanı Nezihi Duman, II Başkan İbrahim Yıldırımer, Yönetici, Hüseyin Sert, Tercüman Müge Duman, Ressam Ertan Sertöz birlikte Başkan Karaosmanoğlu`nu makamında ziyaret etti.

AZMİN ZAFERİNE DESTEK
Kocaeli Sessizspor Kulübü Güreş Takımı sporcularının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, güreşçilerin takım olarak sergilediği başarının örnek alınması gerektiğini söyledi. Alınan madalyaların azmin ve çok çalışmanın eseri olduğuna dikkat çeken Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu başarının devamı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonraki günlerde yapılacak olan müsabakalarda daha fazla altın madalya kazanacaklarına inanıyorum” dedi. Başkan Karaosmanoğlu özürlüler merkezi çalışmalarında sessizler derneğine de önem vereceğinin altını çizdi.

7 MADALYA
Güreş Federasyonu`nun Türkiye serbest güreş şampiyonasında Kocaeli Sessizspor Kulübü güreş takımı sporcuları toplam 7 madalya kazandı. 55 kg. Abdurrahman Turak üçüncü, 66 kg. Şaban Sarısakal ikinci, 74 kg. Lütfullah Fındıkçı üçüncü, 84 kg. Erdinç Yıldız ikinci, 84 kg. Göçmen Mikyas üçüncü, 96 kg. Yiğit Coşkun üçüncü, 120 kg Ziya Turgay birinci olarak altın madalya aldı.