Semetler köprüsünde yalıtım imalatı yapılıyor

Tarih: 22 Haziran, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yaşayan vatandaşların ulaşımlarını rahatlatacak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karamürsel ilçe merkezi ile Semetler Köyü arasındaki alternatif yola Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan köprü ve bağlantı yolları inşasına devam ediliyor. İlçe merkezi ile Semetler köyü arasındaki mesafenin 14 kilometre kısalacağı köprünün zeminine yalıtım imalatı yapılıyor.

SON TABAKA ASFALT PAZARTESİ GÜNÜ SERİLECEK
Kaldırım ve tabliye üstü yalıtım çalışmalarının devam ettiği Semetler Köprüsü’nde, son tabaka aşınma asfaltı serilecek. Daha sonra köprü korkuluk imalatının gerçekleştirileceği çalışmalarda ayakların sudan etkilenmemesi için taş perde duvar yapımına başlanacak. Köprünün Temmuz ayında vatandaşlara hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

60 METRE DERE KÖPRÜSÜ
Karamürsel ve Semetler köyü arasındaki ulaşımın daha konforlu sağlanması için alternatif yol üzerinde köprü ve bağlantı yolları inşasına devam ediliyor. Proje kapsamında 2 adet kenar ve 1 adet orta ayağa sahip iki açıklıklı 60 metre uzunluğunda dere köprüsü inşa ediliyor. Proje kapsamında 310 metre yol imalatı, 3 bin metreküp kazı çalışması, bin metreküp hazır beton ve 300 ton nervürlü donatı çeliği yapılacak.

KÖPRÜ KİRİŞLERİ
Proje kapsamında bin 100 ton asfalt serimi, 858 metre forekazık ve 765 metrekare perde imalatı yapılacak. Yağmur suyu altyapısının da kurulacağı projede 350 metrede bağlantı yolu inşa edilecek. Köprü ayakları biten çalışmalarda 16 adet 30 metre uzunluğundaki prekast kirişleri de yerleştirildi. Köprünün tabliye imalatına başlanan projede kazı ve dolgu çalışmaları da devam ediyor.