Sekreter Adayları Ko-Mek´te

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

KO-MEK Mehmetalipaşa kurs merkezindeki büro yönetimi ve sekreterlik kursuna gençler büyük ilgi gösteriyor. Geleceğin yönetici sekreterlerinin yetiştiği kurs merkezinde iletişim tekniklerinden , arşivlemeye, diksiyondan, bilgisiyar eğitimine kadar birçok alanda eğitim veriliyor. Üç farklı öğretmen tarafından verilen derslere 22 kursiyer katılıyor. Kursiyerlerin büro ortamına alışmaları için kurs gördükleri derslik ise büro şekline dönüştürüldü.

PATRONLARIN SAĞ KOLU
Her geçen gün gelişen iş dünyasında patronların sağ kolu olan sekreterlerin, deneyimli ve tecrübeli olması ,kurumlarda işleyişin problemsiz devam etmesine olanak sağlıyor. KO-MEK Mehmetalipaşa kurs merkezinde açılan büro yönetimi ve sekreterlik kursunda kendilerini iş dünyasının yoğun temposuna hazırlayan kursiyerler, büro yöneticiliğinin inceliklerini her biri kendi dalında uzman üç farklı öğretmenden öğreniyor. Hafta içi 4 gün gerçekleşen eğitimde kursiyerlere, iletişim teknikleri, arşivleme, diksiyon, bilgisayar eğitimi, beden dili, görgü kuralları, konuk ağırlama, rezervasyonlar, büro düzenleme ve iş programları konuları uygulamalı olarak öğretiliyor.

536 SAAT EĞİTİM
Lara Sevcan Genç diksiyon, Uğur Akar bilgisayar ve Esra Bozdemir´ in iletişim konusunda eğitimler verdiği büro yönetimi ve sekreterlik kursu 536 saat sürecek. Kendilerini çok şanslı hissettiklerini belirten kursiyerler, “eğitim aldığımız sınıfta tüm materyaller düşünülmüş kendimizi sınıfta değil adeta büroda çalışıyormuşuz gibi hissediyoruz” dedi.

İLETİŞİM DERSİ VERİLİYOR
Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olan Esra Bozdemir iletişim konusunda kursiyerleri günümüzün gerektirdiği şekilde eğitiyor. Bozdemir, kursiyerlerinin çok istekli ve azimli olduklarını ifade ederek, “Eğer bir işletme verimliliğini artırmak istiyorsa mutlaka deneyimli ve donanımlı yöneticilere görev vermelidir” dedi.

BU SINIFTA YOK YOK
Eğitimde kaliteye büyük önem veren KO-MEK, düzenlediği kurslarda materyal olarak ne gerekiyorsa hepsini günün teknolojisine uygun olarak temin ediyor. Büro yönetimi ve sekreterlik kursunda eğitim alan kursiyerlere sunulan sistem görenleri hayran bırakıyor. Sınıf, kursiyerleri çalışma ortamına alıştırmak için büro şekline dönüştürüldü. Her bir kursiyer kendine ait ofis masasında derslere katılıyor.Tüm kursiyerlerin masasında bir adet telefon, tüm donanımlarıyla LCD ekran bilgisayar, ses sistemi ve sınıfa özel santral bulunuyor.