Şehit Mehmet Kartal Caddesi’ne konfor vakti

Tarih: 29 Ağustos, 2022
a a a

Kesintisiz ve daha güvenli bir ulaşım için kentin dört bir yanında yeni yol ve asfalt çalışmaları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze bölgesinde de yoğun bir mesai harcıyor. Kent genelinde ulaşım güvenliği ve konforunu sağlamak için gece gündüz çalışan Büyükşehir, Gebze’de önemli bir caddeyi daha sil baştan yenileyecek.

DAHA ÖNCE 3 CADDE YENİLENMİŞTİ

Kısa bir süre önce Gebze’de Şehit Oktay Kara, Şehit Arslan Kulaksız ve Dicle caddelerini otoyol görünümüne kavuşturan Büyükşehir, şimdi de yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı Beylikbağı bölgesinin sokak ve caddelerinde bakım, onarım ve yenileme çalışması yapıyor. Bu bağlamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yavuz Selim Mahallesi’nde Şehit Mehmet Kartal Caddesi’ni kapsayan bin 400 metrelik güzergâhı sil baştan yenileyip yeni yüzüne kavuşturacak.

6 BİN TON ASFALT SERİLECEK

İlk olarak asfalt kazıma makinesi ile özelliğini yitirmiş eski asfaltı kazıyan Büyükşehir, trimer kazısı tamamlandığında mevcut zeminin ıslahını yapacak. Ekipler daha sonraki işlemde bin 400 metre uzunluğundaki Şehit Mehmet Kartal Caddesi’ne 5 bin 400 ton PMT malzemesi serecek. PMT serimi sonrasında ise caddeyi yaklaşık 6 bin ton sıcak asfalt ile buluşturacak olan ekipler, en kısa sürede buradaki üst yapı çalışmalarını tamamlamayı planlıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım