Kocaelispor`da İbrahim Saral Yeniden Başkan

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Saral, mevcut yönetim kurulunda hiçbir değişiklik yapmadı. Kongrede Kocaeli Valisi Erdal Ata ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve kamuoyundan gereken desteği alan Saral, devam kararı verdi, "Kulüp sahipsiz kalacak, anahtar valiye gidecek” endişesi taşıyan camia Saralın devam kararı almasıyla sevinç yaşadı.

KATILIM DÜŞÜK OLDU
Kongreye üyeler yine ilgi göstermedi. Kayıtlı 1466 üyeden sadece 124ü genel kurulu izledi. Kocaelisporlu yaklaşık 200 taraftar kongre salonunu doldurdu. Taraftarın coşku kattığı genel kurulu Vali Erdal Ata ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da takip etti. Genel kurula eski futbolcuların ilgisi de fazlaydı.

GÖREVİMİ YAPAR DESTEK VERİRİM
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kongrede Kocaelispor`u lafla değil gönülden sevmenin altını çizdi. Başkan Karaosmanoğlu, “Ferhat sevdiği Şirin için dağları nasıl deldiyse, bizde gerekeni yaparız elbet. Kocaelispor`un kaderi siyasilerin iki dudağı arasından çıkacak sözlere bağlı olmamalı” dedi. Konuşmanın değil icraatın önemli olduğunu vurgulayan Karaosmanoğlu, “İbrahim Saral ve arkadaşları gibi büyük fedakarlıklar yaptılar. Ben başkaları gibi şovu sevmem. Ön plana çıkmam. Görevimi yapar destek veririm. Büyükşehir destek vermeseydi Kocaelispor zaten iyice dibe vurur, çökerdi” şeklinde konuştu.

KOCAELİSPOR BİR AN ÖNCE KURUMSALLAŞMALI
Yönetimin önüne geçmeden, işin reklamına kaçmadan destek olmaya devam edeceklerini, hatta bu desteğin artarak süreceğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaelispor bir an önce kurumsallaşmalı. Gençlerbirliği buna en güzel örnek. Onların Belediye Başkanı yok. Saral ve ekibi güzel işler yaptılar. Yapmaya da devam edeceklerdir. Ben ve kurumum bu ekibin daima yanında olacağız. Sıkıntımız sadece Kocaelispor değil. Amatörspor kulüplerinin de yardıma ihtiyacı var. Amatör kulüplerimize de katkımız oluyor da” dedi.

GEÇMİŞTE KİŞİLERE BAĞLI YÖNETİM ANLAYIŞI
Başkan Karaosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gazeteler yazıyor, insanlar konuşuyor. Bu kentin bakanı, milletvekilleri, başkanı var. Doğru. Biz destek vermek zorundayız. Ya koskoca sanayi kenti İzmit ? Onlar ne yapacak ? Ya bu kentin sanayicileri? Kentin dinamiklerini de harekete geçirmeliyiz. Bu takım sadece benim ve sayın bakanımın insiyatifine bırakılmamalı. Geçmişte kişilere bağlı yönetim anlayışı ile bu takım ne hallere düştüğünü görüyoruz. En çok vergi veren kent olarak Kocealisporumuzu elbirliği ile esnafıyla sanayicisiyle bu kente mal etmeliyiz. Bu kent bu olgunluğu yakalayacağına inancım var. Hepiniz adına gönüllü olarak varım.” dedi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Kocaelispor Başkanı İbrahim Saral, kongrede duygu yüklü bir konuşma yaptı ve kendisini tutamayıp ağladı. Başkan Saral, göreve geldikten bu yana çok büyük fedakarlıklar yaptıklarını belirterek, "Bu kulübü hangi şartlarda aldığımız ortada. 13 ayda 8.4 trilyonluk kaynak yarattık. Bu paranın sadece 1.3 trilyonu resmi gelir. 2.5 trilyon yönetimin cebinden çıktı. Geldiğimizde personele 280 milyar borç vardı, bugün rakam 220 milyara inmiştir. İsterdim ki, burada olsunlar. Ama hiçbiri yok” dedi. Saral, Lazarov için FIFAya 20 Haziran tarihine kadar 175 bin dolar ödemek zorunda olduklarını da söyledi.

ONUR KURULU
HAMİ BAŞKAN:
ERDAL ATA
1- VECDİ GÖNÜL
2- OSMAN PEPE
3- İBRAHİM KARAOSMANOĞLU
4- M.SEFA SİRMEN
5- MUHARREM ESKİYAPAN
6- NİHAT ERGÜN
7- MUZAFFER BAŞTOPÇU
8- NEVZAT DOĞAN
9- EYÜP AYAR
10-İZZET ÇETİN
11-SALİH GÜN
12-HALİL VEHBİ YENİCE
13-ABDULLAH KÖKTÜRK
14-İBRAHİM PEHLİVAN
15-YUNUS PEHLİVAN
16-MEHMET ELLİBEŞ
17-HAYDAR BULUT
18-İSMAİL YILDIRIM
19-MUSTAFA ÖĞREN

YÖNETİM KURULU
BAŞKAN: HALİL İBRAHİM SARAL
ASİL
1-AHMET YILDIRIM
2-AHMET CAN
3-ALİ YILMAZ
4-MEDET YILDIZ
5-CENGİZ KAVAN
6-DURSUN KÖSE
7-NEJAT ÇOLAK
8-GÜNGÖR ŞAHİNKAYA
9-HÜSEYİN ÜZÜLMEZ
10-RAFET KIRGIZ
11-FARUK KURNAZ
12-ADNAN YAMAN
13-SİNAN SARAL
14-ABDULLAH ERYARSOY
15-SERHAN GÜRKAN
16-NEJAT KARAAĞAÇLI
17-ŞABAN SOYER
18-MURAT AYHAN
19-CAHİT AŞKIN
20-SELÇUK UZTÜRK
YEDEK
1-NECMİ GİDİCİ
2-YAŞAR CAN
3-AYCAN ATAK
4-ORHAN BARIŞ
5-ESAT KABOĞLU
6-NİHAT GÜRDAL
7-NECDET ORMANCI
8-BAYRAM ERSOYLU
9-SAMİ DURMUŞOĞLU
10-MURAT ODABAŞ
11-ŞENOL PALAZOĞLU
12-AHMET ÇOBAN
13-MUHARREM ŞATIR
14-HASAN GÜZEL
15-ALPASLAN BÜYÜKDURMUŞ
16-NURİ GÜNEY
17-MUSTSAFA AKKAYA
18-TAHİR AKTAŞ
19-BİLAL KANCA
20-İBRAHİM ÇİFTÇİ

DENETLEME KURULU
ASİL
1-ADEM ÖZZAİM
2-VAHAP TURGUT
3-CAHİT ÇAĞLIN
4-RIDVAN SARIOĞLU
5-CENK OKTAY
YEDEK
1-TARIK ORAK
2-TUĞRUL KIRANKAYA
3-ORHAN ERDEĞER
4-MEHMET YILDIZ
5-ÖMER ŞENOĞLU

HAYSİYET DİVANI
ASİL
1-BAHATTİN ERTUĞ
2-NEŞAT TURFANDA
3-ŞAKİR SÜLOĞLU
4-İBRAHİM YILDIRIM
YEDEK
1-TİMUÇİN ALKINCI
2-HASAN DÖNMEZ
3-ARİF HİKMET KANCA
4-FARUK KELEŞ