KO-MEK´te İstanbul´lu kursiyer

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Meslek ve sanat eğitimiyle adından sıkça söz ettiren KO-MEK´in ünü il sınırlarını aştı. Kocaelilinde binlerce kursiyeri olan KO-MEK, İstanbulluların da dikkatini çekmeye başardı. İstanbul Fatih´te oturan 20 yaşındaki Burcu Erkasap, Mehmetalipaşa kurs merkezinde grafik tasarımı konusunda eğitim almaya başladı. Erkasap, KO-MEK´te aldığı kaliteli eğitimin iş hayatını olumlu anlamda destekleyeceğini söyledi.

İSTANBUL´A ADINI DUYURDU
KO-MEK vatandaşların umudu olmayı sürdürüyor. Kocaeli´nde her kesimden insana ücretsiz meslek ve sanat eğitimi veren KO-MEK başarı grafiği sayesinde diğer illerde de adını duyurdu. Sakarya´nın ardından Türkiye´nin metropol ili İstanbul´dan da vatandaşlar KO-MEK´i umut edindi. Bu vatandaşlardan biri de henüz 20 yaşındaki Burcu Erkasap. İstanbul Fatih´te oturan genç kız haftanın bir günü Kocaeli´ne gelerek Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi´ndeki grafik tasarım kursuna katılıyor. Oldukça başarılı olan Burcu, KO-MEK´in hayatına yeni bir anlam kattığını ifade etti.

CİDDİ VE BAŞARILI EĞİTİM
KO-MEK Mehmetalipaşa kurs merkezinde grafik tasarımı usta öğreticisi Kıymet Portakal´ın öğrencisi olan Erkasap, eğitim kalitesinden dolayı bu kursu tercih ettiğini belitti. Grafik tasarımının İstanbul´da her geçen gün gelişen önemli bir meslek olduğunu aktaran Erkasap, KO-MEK´te aldığı eğitimden çok memnun olduğunu söyledi. Erkasap, “Eğitimin ciddi olması beni KO-MEK kurslarına yönlendirdi. Kurslarda gerekli tüm materyaller temin edilmiş, rahat ve temiz bir ortamda eğitim alıyoruz” dedi. KO-MEK´ in üniversite gibi eğitim verdiğini aktaran Erkasap, kurs bitiminde abisinin sahip olduğu reklam yapımcılık şirketinde çalışacağını belirtti.