KO-MEK´ ten huzur veren bakım

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

KO-MEK Mehmetalipaşa kuaförlük kursiyerleri Bağçeşme´de bulunan huzur evi sakinlerini ziyaret ederek saçlarını yaptı. Kursiyerler Huzur Evi sakinlerinin SDKM´de konser vereceğini öğrenince buraya giderek yaşlı dostlarının saçlarını yapmak istedi. Huzur Evi sakinleri konser öncesinde kuaförlük kursiyerlerini görünce oldukça sevindi. Kursiyerler de Huzur Evi sakinlerinin konserde daha güzel görünmeleri için tüm maharetlerini sergiledi.

ANLAMLI HİZMET
KO-MEK kuaförlük kursiyerleri geçtiğimiz günlerde son derece anlamlı bir hizmet gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı. Kursiyerler, usta öğreticilerinden Huzur Evi sakinlerinin SDKM´de TSM konseri vereceğini öğrendi. Anlamlı olan bir gecede kendilerinin de yapabileceği bir şeyler olduğuna inanan kursiyerler fön makineleri, fırçaları ve gerekli diğer bakım malzemelerini alarak Bağçeşme´deki Huzur Evi´ne geldi.
Kursiyerler, konsere çıkacak olan hanımlara fön çekerek, topuzlarını yaptı. Ayrıca pedikür ve makyajları da yapılarak hanımların daha güzel görünmeleri sağlandı.

HERKES SEVİNDİ
Huzurevinde güzel bir gün geçiren kursiyerler, gerçekleştirdikleri ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Edindikleri becerilerini en güzel bir şekilde gösteren kursiyerler yaşlıların gönüllerini kazanmayı başardı. Saçları yapılan bayanlar işlemleri gerçekleştiren kursiyerlere sarılarak teşekkür etti. Yaşlıların hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini söyleyen usta öğretici Güler Terin, “Bir gün bizler de yaşlanacağız büyüklerimize gereken saygıyı göstermeli elimizden geldiği kadar mutlu etmeye çalışmalıyız” dedi.