“KO-MEK, kursiyerleriyle büyük bir aile oldu”

Tarih: 18 Ocak, 2019
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KO-MEK Derince ve Yenikent Kurs Merkezlerini ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi. KO-MEK’in bu yıl 15. kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu eğitim kurumu sizlerin katkılarınızla her geçen yıl büyüyerek gelişti. Yediden yetmişe herkese sunulan ücretsiz eğitim olanağı ile Halk Üniversitesi unvanına layık görüldü. Eğitimin yanı sıra tüm kursiyerlerimizle birlikte büyük bir aile olduk” dedi.BURASI BİZİM EVİMİZ
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, kurs merkezi ziyaretlerinde sınıflara girerek kursiyerlerle sohbet etti. Başkan Karaosmanoğlu kursiyerlere, “Nasılsınız, burada mutlu musunuz?” diye sordu. KO-MEK’in kendileri için önemine değinen kursiyerler ise, “Burası bizim evimiz gibi. Burada dertlerimizi, mutluluğumuzu paylaşıyoruz. Aynı zamanda hem öğreniyor hem de üretmenin keyfini yaşıyoruz” yanıtını verdi.

15 YILDA GELİNEN NOKTA
Başkan Karaosmanoğlu kursiyerlerle sohbeti sırasında KO-MEK’in geçtiğimiz günlerde 15. Kuruluş yıldönümünü kutladığını hatırlattı. KO-MEK’in 15. yıl önce 8 kurs merkezi ile yola çıktığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “15 yıl içinde 566 bin 323 kişiye 40 farklı meslek dalında ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verdik. KO-MEK 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk döneminde ise 42 kurs merkezinde halen yaklaşık 40 bin vatandaşa 186 farklı branşta eğitim vermeye devam ediyor” dedi.

KO-MEK SİZLERLE BÜYÜDÜ
KO-MEK’in kursiyerleriyle bugünlere geldiğini ve her geçen yıl gördüğü ilgi nedeniyle büyüdüğüne işaret eden Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK, yediden yetmişe herkese verdiği eşit ve ücretsiz eğitim olanağı ile Halk Üniversitesi unvanına layık görüldü. Eğitimin yanı sıra tüm kursiyerlerimizle birlikte büyük bir aile olduk” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, KO-MEK’in dün olduğu gibi gelecekte de aynı kararlılıkla yoluna devam edeceğini ifade etti.

EĞİTİM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ
Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği önem kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında da kursiyerlere bilgi aktardı. Büyükşehir Belediyesi’nin meslek ve sanat eğitiminin yanı sıra spor konusunda da önemli hizmetler verdiğine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim kurumlarında görev yapan kendi dallarında uzman eğitmenler bulunuyor. Çünkü biz eğitimi önemsiyoruz” dedi. KO-MEK kursiyerlerine kurslara katıldıkları için teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, başarı dileklerini ileterek ziyaretini tamamladı.