Kesiciler sertifikalarını alacak

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Kesim Teknikleri ve Hijyen” kursuna katılanlar, yarın düzenlenecek törenle sertifikalarına kavuşuyor. Sabancı Kültür Sitesi`ndeki tören öncesinde ise “Et Endüstrisi ve Kesim” konulu bir seminer düzenlenecek.

ÖNCE SEMİNER
Saat 09.00`da başlayacak seminere konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Nazlı katılacak. Seminerde Nazlı, kesilen etlerin değerlendirilmesi ve hijyenin önemi konusunda bilgiler verecek. Saat 12.00`de ise sertifika töreni başlayacak.

240 KİŞİYE 60 SAAT KURS
Kurban Bayramı öncesinde 5 merkezde (Gebze, Körfez, İzmit, Kandıra, Gölcük) gerçekleştirilen kurslara katılanlar, törende kurs bitirme belgelerini alacak. Toplam 240 kişinin aldığı 60 saatlik kursta, kesim öncesi teknikler, hayvanın sakinleştirilmesi, hijyen ve usulüne uygun kesim gibi konularda detaylı bilgiler verilmişti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım