Karaosmanoğlu, “Fuar misyonuna ulaştı”

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ikincisini düzenlediği Yöresel Kültürler Fuarı´na katılan 32 hemşehri derneğinin yöneticileri ile dün sabah Antikkapı Restauran´ta bir araya geldi. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu´nun evsahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya tüm hemşehri dernekleri katıldı. Fuardan tüm Türkiye´ye birlik ve beraberlik mesajı verildiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu nedenle Yöresel Kültürler Fuarı misyonuna ulaşmıştır. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIN EVSAHİPLİĞİNDE
Antikkapı Restauran´ta gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Başkan İbrahim Karaosmanoğlu´nun yanı sıra Başkan Vekili İlyas Şeker, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sait Karaçorlu ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Dr. Yusuf Genç, katıldı.

FUAR MİSYONUNA ULAŞTI
Toplantıda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Yöresel Kültürler Fuarı´nın Türkiye´ye örnek bir organizasyon olduğunu söyledi. Kocaeli´nde faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin bir araya gelerek kendi kültürlerini sergileme imkanı bulduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Tüm hemşehri derneklerimiz kendi renklerini, kültürlerini sergileme imkanı buldu. Her renk fuara güzellik kattı. Farklılığın güzellik olduğu, zenginlik olduğu bir kez daha ortaya çıktı” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, ayrıca tüm Türkiye´ye birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesi ile de fuarın misyonunu layıkıyla yerine getirdiğini bildirdi.

YABANCI KONUKLARA TEŞEKKÜR
Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasında bu yıl fuara katılan 4 yabancı halk oyunu ekibine de değindi. Meksika, Romanya, Karadağ ve Ukrayna´dan gelen halk oyunları ekibine teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kendi mozaiğimizle birlik ve beraberliğimizi sergilerken, yabancı konuklarımızın katılımıyla da dünyaya dostluk ve barış mesajı verdik. Bu anlamda fuarımız bu yıl daha da anlam kazandı” dedi.

SENEYE TEKRAR BERABERİZ
Öte yandan toplantıda fuarın organizasyonunu gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sait Karaçorlu da bir konuşma yaptı. Sait Karaçoğlu ikincisi düzenlenen Yöresel Kültürler Fuarı´na katılan 32 il derneğinin bir hafta boyunca kendi yörelerine ait zenginlikleri sunduğunu bildirdi. Karaçorlu Yöresel Kültürler Fuarı´nın gelecek yıl daha da katılımcı ve geniş bir yapıda gerçekleşmesi için çalışacaklarını ifade etti.


Kahvaltı sonunda katılımcı derneklere Casper marka bilgisayar ,yazıcı katılım belgesi ve fuardaki organizasyonlar hakkında tanıtıcı bir cd verildi.