Gebze SEM sporcu fabrikası olacak

Tarih: 23 Kasım, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye yeni bir sporcu eğitim merkezi kazandırıyor. Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nin (SEKASEM) ardından Gebze’deki proje ikinci eğitim merkezi olacak. Yapı, Gebze bölgesinde yaşayan sporcuların antrenman yapacakları ve eğitim görecekleri modern bir spor merkezi olarak kente hizmet verecek. Yapımına hızla devam edilen Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) bazı bloklarında çatı işleri devam ederken, bazı bloklarda elektrik ve mekanik borulama işlerine başlandı.

ELEKTRİK VE MEKANİK BORULAMA İŞLERİNE GEÇİLDİ
Gebze Hacı Halil Mahallesi’nde yapılan tesis toplam 15 bin 590 metrekare inşaat alanına sahip. Yapının D Blok temel betonu döküldü. C Blok üst zemin kat tabliyesi betonu dökülürken elektrik ve mekanik borulamalara devam ediliyor. A blok çelik çatı gergi çubukları ve tali kiriş montajı da süren çalışmalar arasında. C blok alt zemin kat duvar imalatları da hızla ilerliyor.

210 KİŞİLİK SEMİNER SALONU
Bodrum kat, alt zemin, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak olan eğitim merkezi pek çok branşta eğitim verecek. Yapının alt zemin katı 3 bin 752 metrekare kullanım alanına sahip. Bu bölümde fuaye, güreş salonu, judo salonu, karate ve okçuluk salonu yer alacak. Her branş için ayrı soyunma ve duş alanları bulunacak. Antrenör odaları ve 210 kişilik seminer salonu bu katın bölümlerinden olacak.

ÇOCUK BAKIM ALANI
Yapının üst zemin katı ise 3 bin 730 metrekare ölçülerinde olacak. Bu bölümde fuaye, jimnastik salonu, eskrim salonu, masa tenisi salonu, bayanlar fitness salonu, bayanlar plates salonu yapılacak. Her branş için soyunma ve duş alanları ile gündüz bakım ve çocuk oyun alanı ile kafeterya yer alacak.

138 ARAÇLIK OTOPARK
Merkezin 2 bin 502 metrekarelik birinci katında da boks salonu, taekwondo salonu, rezerv spor salonu, soyunma ve duş alanları bulunacak. Bu bölüm idari birimler toplantı odası ve 120 kişilik seyirci tribününü barındıracak. Bodrum kat mahallerinde ise ısıtma ve soğutma sistemleri yer alacak. Merkezin ayrıca 138 araçlık bir de açık otopark yapılacak.