Dev çadırda ilk iftar bugün

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin Doğu Kışla`da kurduğu dev çadırda bugün ilk iftar yapılacak. Her gün 2 bin 500 kişiye iftar yemeğinin verileceği çadırda ayrıca birbirinden güzel etkinlikler de yine bugün itibariyle start alacak.

ÇOCUK PROGRAMLARI
İftarın hemen ardından saat 19.30`da başlayacak olan ilk gün eğlencelerinde Adam Olacak Çocuk, Balon Şişirme ve Tersini Yap yarışmalarıyla çocuklara renkli dakikalar yaşatılacak. Çocukların eğlencesinin ardından saat 21.00 civarında ise sıra büyüklere gelecek. Çadırın ilk gün konukları şiir dünyasının önemli isimleri arasında yer alan İbrahim Sadri ile beste ve albümleriyle son yıllarda dikkat çeken Yücel Arzen olacak.

İÇİNDE NELER VAR?
Bu yıl Doğu Kışla`da 7.5 dönüm arazi üzerine kurulan dev çadırın 6 kapısı bulunuyor. Her gün binlerce kişinin aynı anda iftar yapmasına olanak sağlayacak olan çadırda iftarların hemen ardından konser, tiyatro ve konferans gibi etkinlikler düzenlenecek. Çadırın diğer köşesinde tarihi Türk evleri, orta kısmında ise çay evi ile çocuk parkı yer alacak. Çocuk Tiyatroları Sahnesi ile kitap standlarının de yer alacağı çadırın ortasında Tarihi İzmit Saat Kulesi maketi yer alacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım